Ege Haberleri

EGE

  Kaçırdığı aşkına raporla nikah kıydı

  Şevket ALTINAYAR (DHA)
  02 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 01 Ocak 2011 - 19:53

  Konya’dan kaçarak Aydın’ın Nazilli İlçesi’ne yerleşen 78 yaşındaki Ayşe Yuvalı ile 87 yaşındaki Mustafa Çimendere, hastaneden alınan ‘evlenebilirler’ yönündeki raporun ardından, hayatlarını birleştirdi.

  MUSTAFA Çimendere (87), geçtiğimiz günlerde, iki ay önce Konya’dan kaçarak Aydın’ın Nazilli İlçesi’ne yerleşen Ayşe Yuvalı ile evlenmek için Nazilli Evlendirme Dairesi’ne müracaatta bulundu. Evlendirme memuru Ferdi Dincel, müracaatçıların yaşlarını dikkate alarak doktor raporu istedi. Nazilli Sağlık Ocağı bu yaştaki insanlara evlenebilmeleri için sadece tam teşekküllü bir üniversite hastanesinin rapor verebileceğini belirtip, Ayşe nine ve Mustafa dedeyi Adnan Menderes Üniversite Hastanesi’ne sevk etti. Bir buçuk ay aradan sonra, geçen hafta Ayşe Nine ve Mustafa Dede aklı selim olduklarına ve evlenebileceklerine dair rapor aldı.
  Nikah defterini verdi
  Nazilli Kaymakamlığı’na gelen Mustafa dede ile Ayşe nine, Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız ve Yeşil Mahalle Muhtarı Ramazan Kahyaoğlu’nun nikah şahitliğini yaptığı törende parmak basarak nikah akdini gerçekleştirdi. Nüfus Müdürü Hacer Gürkaş’ın kıydığı nikahın ardından Kaymakam Yıldız, evlilik cüzdanını gelin Ayşe Yuvalı’ya verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı