« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaçın Ziya Doğan geliyor

Ani hava değişiklileri ve karasal iklimin yaşandığı Ankara'da, Ankaragücü Teknik Direktörü Ziya Doğan, grip ve soğuk algınlığına karşı yasaklar koydu.

ERCAN ATA-ANKARA-DHA
SON GÜNCELLEME

Yasaklara uymayan futbolcu, yardımcı antrenörler, doktor, masör, fizyoterapist, malzemeciler ve personel giyimlerine dikkat etmeyip hastalanırsa para cezası yiyecekler.

Sarı-lacivertli takımın kaptanı Hürriyet ve bazı futbolcuların Galatasaray maçı öncesi hastalanmaları ve maçtan bir gün önce serum yemeleri bu yasaklarda etken oldu. Birçok konuda sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Ziya Doğan, "Bir de kendilerine dikkat etmeyip hastalanan futbolcular bizi zora sokuyor. Bu nedenle herkes kendisine dikkat edecek. İki haftadır bazı futbolcularım serumla ayakta duruyor. Tüm ekip kendine dikkat edecek. Ankara'da iklim olarak gündüz farklı, gece farklı. Tüm ekipte gereksiz hastalık istemiyorum. Ben tüm ekibimi düşünerek bu yasakları koydum. Uymayanlar sembolik de olsa ceza yiyecek" dedi.

Yasaklar ise Ankaragücü'nde espirilere neden oluyor. Herkes birbiri ile şakalaşırken, özellikle futbolcular kendi aralarında, 'İnce giyindin Ziya Hoca geliyor kaç' esprileri Ankaragücü'nde moralleri yüksek tutuyor.

İşte Ziya Doğan yasakları:

1- Terlikle tesislerde ve kamp içersinde gezilmeyecek

2- İdmanlarda lastik ayakkabı giyilmeyecek

3- Çorapsız kamp ici dahil dolaşılmayacak

4- Tesislerde eşofmansız dolaşılmayacak

5- İdmanlara eşofman ve yağmurluksuz çıkılmayacak

6- Tesisler dışında herkes kalın giyinecek

7- Akşam idmanlarına beresiz kimse çıkmayacak


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler