« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaçarak kurtulamayız

Aysal, “M.Ali Aydınlar istifa etmemeli. Federasyon başkanını istifa-ya davet etmek, bu işleri 1 yıl geciktirmek anlamını taşır” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.SARAY Başkanı Ünal Aysal, Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’in genel kurulda takındığı tutumu eleştirdi.  Önceki gece Kanal D’de yayınlanan 32. Gün programına konuk olan Aysal, TFF Genel Kurulu’nun ardından şu yorumlarda bulundu:

- Beşiktaş Başkanı, kendi kulübü adına durumun en iyi şekilde çözümü için çalışıyor. Süreci uzatmak istediği ortada.

-  Federasyon başkanını istifaya davet etmek, bu işleri 1 yıl geciktirmek anlamına gelir. Türk sporu için bu zararlı bir şeydir.

-  Aydınlar böyle bir teklifi kabul edecek kadar zayıf değildir.

-  TFF görevinden kaçtığı anda UEFA’dan yaptırım gelir. Sadece kulüplere değil, milli takıma da gelir.

-  Mehmet Ali Aydınlar istifa etmemeli. Hakkı da yok bence. Bu, kendi görevini yapamadığının kabulü anlamına gelir.

F.Bahçe’siz şampiyonluğun tadı olmaz

-  Fenerbahçe süreci, 5-6 yıl süren ceza davasını bekleyerek uzatmak istiyor. Adli yargıdan sonra diyorlar ama dünyada tatbik edilen sistem bu değil.
-  Yargı ile federasyon birbirinde bağımsız yürüyor. Aksi halde açılmış bu yara ile 6 sene Türk futbolunu istikrarsızlığa sürüklersiniz.
-  Federasyon, kendi inisiyatiflerine göre bu kararı almalı. UEFA devamlı bastırıyor ve göreceksiniz gelecek günlerde daha sert davranışlar içinde olacak.
-  F.Bahçe’siz bir ligde şampiyonluğun fazla tadı olmaz. G.Saray’ın menfaat beklentisi yok. Fırsatçılık yapmak istemiyoruz. Fırsatçı da değiliz.

Aziz Bey’i ziyaret etmedim çünkü....

- Ünal Aysal, “Aziz Yıldırım’ı ziyaret etmedim. Çünkü kendisi Fenerbahçe Başkanı olarak tutuklu bulunuyor. Benim kendisini ziyaret etmem onu üzerdi. Ama çıktığında kendisini ilk ziyaret edecek kişi benim” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler