Gündem Haberleri

  Kaçakları taşıyan tekne battı: 5 ölü

  Hürriyet Haber
  06.11.2001 - 11:59 | Son Güncelleme:

  Bodrum açıklarında, yasadışı yollardan Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmek isteyen kaçakları taşıyan bir tekne alabora oldu. 5 kişi öldü, 12 kişi denizde kayboldu.

  Ege Deniz Bölge Sahil Güvenlik Komutanlığı ve jandarma yetkililerinden alınan bilgiye göre, İstanköy'e geçmek isteyen kaçakları taşıyan ''Kelelpe'' isimli tekne, Bitez sahilinden açıldıktan kısa süre sonra, hava muhalefeti nedeniyle alabora olarak battı. 

  Teknedekilerden 2'si Nijerya, 3'ü Somali uyruklu 5 kaçak yüzerek kıyıya ulaşmayı başardı. Kaçaklar, vatandaşlardan yardım istediler. 

  İhbar üzearine bölgeye gelen Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı botlar, yabancı uyruklu oldukları bildirilen 5 kişinin cesetlerini, sudan çıkardılar.  Bodrum Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Nijerya ve Somalili 5 kaçak, ifadelerinde, İstanköy'e gitmek üzere tekneye 22 kişi olarak bindiklerini, bir süre sonra fırtına çıktığını ve dalgaların tekneyi batırdığını anlattılar. 

  Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, ifade doğrultusunda kayıp 12 kişiyi arama çalışmalarını başlattıklarını belirttiler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı