Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kaçaklara Sabiha Teyze azarı

  Engin ÖZMEN/EDİRNE, (DHA)
  25 Ocak 2011 - 12:11Son Güncelleme : 25 Ocak 2011 - 12:32

  Edirne’de yasadışı yollarla Yunanistan’a geçiş yapmak isteyen 7 kaçak, jandarmadan saklanmak için girdikleri 60 yaşındaki Sabiha Yeni’nin evinin bahçesinde yakalandı. Kaçakların, saklanmak istedikleri sırada demir bahçe kapısını kırdığını gören Sabiha Yeni sinirlenerek, "Sizin orada böyle mi atlıyorlar milletin bahçesine. Başınıza taş atacağım bak bir daha gelirseniz" diye tepki gösterdi. Yeni’yi jandarma ekipleri güçlükle sakinleştirdi.

  Bir minibüsten 50’ye yakın kaçağın D-100 karayolu, Kırklareli kavşağına bırakıldığı ihbarını alan jandarma ekipleri, çevrede arama yapmaya başladı. Jandarma ekiplerini gören kaçaklar, yol kenarındaki Sabiha Yeni’nin evinin bahçesine demir kapının üzerinden atlayarak girdi. Bahçeden gelen sesleri duyan Sabiha Yeni karşısında çok sayıda kaçağı görünce, bağırarak yardım istedi. Bu sırada çevrede arama yapan jandarma ekipleri hemen geldi ve 6 Burma ve 1 Afganistan uyruklu olmak üzere 7 kaçağı yakaladı. Ancak bahçe kapısının kırıldığını gören Sabiha Yeni sinirlenerek kaçaklara, "Sizin orada böyle mi atlıyorlar milletin bahçesine. Başınıza taş atacağım bak bir daha gelirseniz" diye bağırdı. Ancak Türkçe bilmeyen kaçaklar, bu sözlerden bir şey anlamadı. Sabiha Yeni’yi jandarma ekipleri sakinleştirdi.

  ÇANTALARI ATIP KAÇMIŞLAR

  50 kişi oldukları tahmin edilen kaçaklar, jandarmaya yakalanmamak için yanlarına getirdikleri ve içinde kıyafetlerinin bulunduğu çantayı kaçtıkları yol güzergahına kendilerine ağırlık yapmaması için attı. Çevrede yaklaşık 1 saat arama yapan jandarma ekipleri karanlıkta kaçakların izine rastlayamadı. Yapılan aramada ise kaçaklara ait çok sayıda çanta bulundu. Yakalanan 7 kaçak tamamlanan işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Yabancılar Şubesi’ne teslim edildi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı