Gündem Haberleri

  Kaçaklar olay çıkardı

  Hürriyet Haber
  26.08.2006 - 15:31 | Son Güncelleme:

  Edirne'de, yasadışı yollardan sınırı geçmek isterken yakalanan kaçaklar, uzun süredir ülkelerine gönderilmediklerini öne sürerek kaldıkları Yeniimaret Barınma Evinde olay çıkardı.

  Barınma evinde bulunan Filistin, Somali, Irak ve İran uyruklu toplam 185 kaçak, aylardır barınakta tutulduklarını ileri sürerek, ülkelerine dönmek istediklerini söylediler. Uzun süredir ülkelerine gönderilmelerine ilişkin bir işlemin yapılmadığını iddia eden kaçaklar, polislerin uyarılarılarına rağmen, barınağın camlarına vurarak, slogan attılar. Barınağın içindeki kapıyı kıran kaçakların pencere önünde ateş yakmaları sonucu çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Takviye polis ekiplerinin de gelmesinin ardından Barınma Evindeki olay sona erdi.

  600 KAÇAK SINIR DIŞI EDİLMEYİ BEKLİYOR

  Edirne Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise şu anda Edirne'de 600 civarında kaçağın bulunduğunu ve barınma evinde en fazla 1-2 ay tutulduklarını belirterek, yabancı uyrukluların kimliklerini yırtmaları ve doğru beyanat vermemeleri sonucu, ülkelerine gönderilme işlemlerinin geciktiğini söyledi.

  Kaçaklara üç öğün yemek verildiğini ve hastane gibi masraflarının da Edirne Emniyet Müdürlüğü tarafından karşılandığını ifade eden yetkililer, bunun büyük bir maliyet oluşturduğunu belirttiler.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı