Ege Haberleri

EGE

  Kaçak okula mühür kapıda

  Hürriyet Haber
  14.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR Milli Eğitim Müdürü Alpaslan Peker, oturma ruhsatı ve eğitim-öğretim izni almadan yeni binasına taşınan Özel Işık İlköğretim Okulu'nun ortakları Şadi-Güler Tatlı, Muhammed Uysal, Müdür Özer özdemir'le biraraya geldi. Peker kesinlikle eğitim-öğretim yapılamayacak binanın boşaltılmasını istedi.

  Eğitim yapma izni yok

  PEKER, okulun Hasan Basri Çantay Mahallesi'ndeki eski yerine yeniden taşınması halinde sorun kalmayacağını belirterek, aksi halde binanın boşaltılarak mühürleneceğini söyledi. Peker, ‘‘Hukuken izni olmayan bu binada eğitim yapılması mümkün değildir. Üstelik Balıkesir birinci derecede deprem kuşağındadır. Vali Utku Acun da bu konuda bize tam destek verdi. Konu güvenlik kuvvetlerine ve savcılığa iletilmiştir’’ diye konuştu.

  31 öğrenci nakil olacak

  OKULUN bu yıl 176 öğrencinin kaydını yaptığını, eski binadaki kontenjanın ise 145 olduğunu açıklayan Peker, kalan 31 öğrencinin, devlet okullarına nakledileceğini söyledi. Peker, her öğrencinin oturduğu semtteki okula devam etmesinin sağlanarak kesinlikle mağdur edilmeyeceğini belirtti.

  PEKER binaya oturma ruhsatı alması ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurulması halinde eğitim-öğretim izni için gerekli incelemeyi yapacaklarını açıkladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı