ESKİŞEHİR HABERLERİ

Kaçak hayvan hareketleri toplantısı

DHA
30.03.2016 - 09:18Son Güncelleme :
DHA

 

ESKİŞEHİR,(DHA)- İL Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hayvan hastalıkları ile mücadele programı kapsamında Eskişehir'in tüm ilçelerinde köy muhtarları, yetiştiriciler, belediye, emniyet, jandarma ve sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla toplantı düzenlendi.

Toplantıda kaçak hayvan hareketleri, bildirim cezaları ile ilgili eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Veteriner Hekim Aslı Özkan toplantıda yaptığı konuşmada , "Hayvan hareketleri ve bildirim cezaları yönetmelikte çok net olarak anlatılmaktadır. Bu eğitim çalışmalarında kurum olarak esas amacımız sizleri önceden bilgilendirerek doğru işlemlerin yapılması bizlerin esas amacıdır"dedi.

Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ali Kaya da "Kaçak hayvan hareketleri İl Müdürlüğümüzün öncelikli konularındandır. İlgili kurumlarla yapılan yoğun kontrollerde İlimizdeki kaçak hayvan hareketleri ile ciddi bir şekilde mücadele edilmektedir. Amacımız siz değerli vatandaşlarımızın hiçbir şekilde mağdur olmadan işlemlerini yapabilmesidir" diye konuştu.

-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Kaçak hayvan hareketleri toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 09 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaçak hayvan hareketleri toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı