Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Kaçak dövüşenler

“PORTEKİZ Çetesi” diye gaz veren Beşiktaş seyircisi...

Havalimanına gidip gelen, transferleri binlerce kişiyle karşılayan Beşiktaş seyircisi... “Stadı değil, havalimanını genişletin” diyen Beşiktaş seyircisi...

Aynı takımı, mağlup olduğu zaman ıslıklayan yine Beşiktaş seyircisi.

Dün gece seyrettiğimiz Beşiktaş takımı, 4 gece sonra Kiev’de aynı futbolu mu oynayacak; yoksa o maç vitrin maçı deyip daha mı farklı mücadele edecek. Özellikle de Portekiz Çetesi...

İsmail Köybaşı yedek, Ekrem solbek, sağbek İbrahim Toraman. İbrahim Toraman’dan sağbek yapmaya kalkmak, eşyanın tabiatına aykırı. Toraman ya santrhaf olur ya da oynamaz...

Bu maçın kilit adamı Amrabat. Amrabat ne yaptı veya Amrabat ne yapmadı da kenardan Şota yaptırdı. Amrabat’ı, İbrahim Toraman’ın üzerine yolladı, orayı bir maden cevheri gibi işledi. Bütün Kayseri’nin atakları buradan geldi. Peki bizim büyük takımlarımız bu Amrabat gibi futbolcuları görmezler mi? Görmezler veya görmek istemezler. Çünkü ucuz. Para fazla olacak ki, çok şeye yarasın!..

Dün gece Beşiktaş kötü müydü de Kayseri’ye kaybetti. Kayseri mi yoksa iyiydi. Bence ikincisi. Kayseri akıllı top oynadı. Sahanın tamamını parsellediler. Rakibe hiç boş alan bırakmadılar. Topa uzun vurarak, defanstan çıkmadılar, ayağa oynadılar. Böyle olunca Beşiktaş takımı koşmaya mecbur kaldı. Topu almak için uğraştı. Yoruldular, oyundan düştüler.

Penaltıyı çalmalıydı

Portekiz Çetesi de bire bir mücadeleye girmeyi istemedi, onlar da kaçak dövüştüler. Yani, Kayserispor çatır çatır oynadı ve hak ederek kazandı.

Hakem Yankaya, genç istikbal vaadeden bir hakem. İyi bir kumaş, fiziği iyi ve bu fiziğinin de koşarak hakkını veriyor. Hata yapmıyor mu? Yapıyor. Mesela kaleci topa hakim olmuş, bir evvelki pozisyon ofsayt, orada düdük çalma. Bırak kaleci topu oyuna soksun.

Bence yaptığı en büyük hata maç 1-0 Kayserispor’un lehine oynanırken, Kayserispor kalecisi Gökhan’ın, İbrahim Toraman’a yaptığı harekete penaltı vermemesi. Demek ki, hep uyanık olacaksın. Maçı aynı tempoda idare etmeyeceksin.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI