Gündem Haberleri

  Kaçak akaryakıt operasyonunda 8 kişi tutuklandı

  A.A.
  27.10.2007 - 17:30 | Son Güncelleme:

  Aralarında Mersin'in de bulunduğu 6 ilde akaryakıt kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonda 131 bin 371 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. Gözaltına alınan 16 kişiden 8'i tutuklandı, 8'i ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Mersin Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte faaliyet gösteren bazı akaryakıt şirketi ve petrol istasyonu sahiplerinin “yapma” olarak tabir edilen akaryakıt ürettiği ve teşekkül halinde akaryakıt kaçakçılığı yaptığı bilgisine ulaşması üzerine, 5 ay önce “Kantar-33” adıyla operasyon başlattı.

  Operasyon kapsamında Mersin ile Tarsus ilçesi, Adana ve Kayseri'deki şüphelilerin iş yeri ve evlerinde yapılan aramada toplam 131 bin 371 litre kaçak motorin ile fatura ve belgesi ibraz edilemeyen benzin ele geçirildi.

  Aramada ayrıca, kaçak akaryakıtların naklinde ve saklanmasında kullanılan 8 kara tankeri, bir TIR garajında yer altına gizlenmiş ve boruları tuvalet taşının içinden geçirildiği belirlenen 2 akaryakıt tankı ile bir petrol istasyonunun mühürlenmiş pompası, çok sayıda belge ile şüphelilerden H.Ö'nün evinde bir tabanca bulundu.

  Konya, Batman ve İzmir'de de eş zamanlı olarak yürütülen operasyon çerçevesinde, toplam 43 şüpheli hakkında “Suç işlemek amacı ile örgüt kurmak, rüşvet ve sahtecilik” suçlarından yasal işlem başlatıldığı, gözaltına alınan 16 kişiden 8'inin tutuklandığı, 8'inin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı kaydedildi.
  Açıklamada ayrıca, diğer şüphelileri yakalama çalışmaları sürdüğü bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı