Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kablosuz özgürlük

  Levent Pekcan lpekcan@hurriyet.com.tr
  24 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 23 Şubat 2006 - 01:36

  Her türlü cihaza kablosuz ağ yeteneğinin eklendiği günümüzde kablolu ağların devri yavaş yavaş kapanıyor. Piyasada artık hem kablosuz ADSL modemler, hem de eski kablolu cihazlarınızı kablosuz özgürlüğe kavuşturacak çeşitli donanımlar bulmak mümkün. Bu ürünlerin hem piyasaya yeni giren modellerini, hem de gelişmiş özellikleriyle uzun süredir beğeni toplayan örneklerini inceledik.

  Dahili antenle kompakt tasarım

  LInksys WAG354G Modem - Router


  Linksys, yeni WAG354G modelinde modemin hem iç, hem dış yapısını bütünüyle yenilemiş. Yan yana konulmuş iki CD kutusundan biraz daha büyükçe olan WAG354G, dönebilir ayağı sayesinde dikey ya da yatay kullanılabiliyor, ayrıca istendiğinde duvara da monte edilebiliyor. Modeme harici bir anten bağlamak istediğinizde kullanabileceğiniz SMA bağlantı noktası da unutulmamış.

  ADSL2 /2+ standartlarını destekleyen modem, kablosuz iletişimde 802.11b/g standartlarını destekliyor. Kablosuz ağ kullanmak istemezseniz, modemin üzerindeki 4 adet Ethernet portundan yararlanarak kablolu bir ağ kurabilirsiniz.

  158 YTL - Idefixe

  Zengin bağlantı olanakları

  Yaksu SW550 ADSLModem - Router


  Sektörün yeni oyuncularından Yaksu, ürünlerinin bütününde Türkçe arayüz ve Türkçe kullanım kılavuzları içermesiyle öne çıkıyor. Firmanın SW550 modeli, bir ev ya da ofis kullanıcısının gerek duyacağı tüm teknolojileri şık tasarımlı bir modemde birleştirmiş. Modem hem saniyede 54Mbit aktarım hızında kablosuz iletişim sağlayabiliyor, hem de üzerinde 100Mbit hızında ağ bağlantı noktalarına sahip. İletişim olanları açısından hayli esnek olan modemi bilgisayarınıza ister kablosuz olarak, ister USB üzerinden, isterseniz ağ kabloları yardımıyla bağlayabiliyorsunuz.

  Modemle birlikte ADSL servisinin bulunduğu telefon hattında parazitsiz telefon görüşmesi yapabilmenizi sağlayan splitter isimli parçanın da ücretsiz olarak verilmesi güzel bir detay.

  170 YTL Ğ Hepsiburada.com

  Eski cihazlara kablosuz doping

  AIrtIes AP-300 Erişim Noktası


  Diyelim ki kablosuz ağ özelliği olmayan eski bir ADSL modeminiz var, modeminizden çok memnunsunuz ama size kablosuz ağ lazım oldu. Ya da kablo İnternet kullanıcısısınız ve modeminiz kablosuz erişime sahip değil. Böyle durumlarda elinizdeki modemin ağ bağlantısına ekleyeceğiniz Airties AP-300 erişim noktası, modeminize kablosuz ağ üzerinden erişebilmenizi sağlayacaktır.

  Duvara monte edilebilen ve çift antenle geniş bir kapsama alanına sahip olan Airties AP-300, Ethernet bağlantısı sayesinde her türlü ağ cihazına kablosuz erişim olanağı sunuyor.

  Türk girişimciler tarafından kurulmuş olan Airties, tüm ürünlerinde Türkiye şartlarını göz önüne alarak tasarım yapıyor. Ürünler 24 saat teknik destek garantisiyle sunuluyor.

  130 YTL - Hepsiburada.com

  Sıradan bir yönlendiricinin ötesi

  ASUS WL-500G Erişim Noktası


  ASUS’un WL-500G modeli, orta büyüklükte bir ofisi tek başına çekip çevirebilecek ölçüde güçlü ve yetenekli bir yönlendirici. 802.11g standardıyla 54Mbit/saniye hızındaki bağlantılara izin veren WL-500G, aynı zamanda 802.11b standardıyla da uyumlu.

  WL-500G, USB arabirimine sahip harici sabit diskleri, kart okuyucuları ve web kameraları da ağınızda paylaşıma açabiliyor. Hem USB, hem de paralel bağlantıya sahip yazıcıları WL-500G sayesinde kablosuz ağınıza paylaştırabiliyorsunuz. WL-500G’ye harici bir disk bağlayarak basit bir dosya sunucusu oluşturduğunuzda, ağınızdaki bütün PC'ler kapalı bile olsa dosya sunucunuz çalışıyor. Tüm özellikleri Web tabanlı bir arabirimle yönetilen WL-500G, NAT ve SPI temelli güvenlik duvarlarıyla ağ güvenliğini sağlıyor.

  227 YTL Ğ Boğaziçi
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı