Gündem Haberleri

  Kablosuz hayat ne rahat

  Levent Daşkıran ldaskiran@hurriyet.com.tr
  27.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kablosuz teknolojiler denildiğinde insanın aklına hep İnternet bağlantısı ve bazı bilgisayar çevre birimleri geliyor. Oysa teknoloji günlük yaşamda kullandığımız her türden cihazı kablosundan kurtarmak için büyük bir uğraş içinde. Bu çabalar ev elektroniği ürünlerine de yansıyor.

  Hem evinizi çepeçevre donatan ev eğlence sistemlerinin yarattığı kablo karmaşasından kurtulmak, hem de bağlantı karmaşasını geride bırakmak istiyorsanız işte size hayatınızı kolaylaştıracak ürünlerden bir demet.

  odalara kablosuz yayIn:

  Philips SLV3100/00

  Çoğu evde bir tane uydu alıcısı veya DVD oynatıcı varken, değişik odalarda birden fazla televizyon bulunuyor. Bu da bu cihazlardan yayınlanan programı örneğin salonda değil de, yatak odasında seyretmek isteyenler için sıkıntı demek. İşte Philips SLV3100/00 bu işe çözüm getiren bir ürün. İki parçadan oluşan ürünün bir parçasını görüntü almak istediğiniz cihaza takıyorsunuz, diğer parçasını ise görüntüyü izlemek istediğiniz televizyonunuza yerleştiriyorsunuz. Cihazlar aralarında kablosuz iletişim kurarak, kaynaktan gelen görüntünün diğer televizyona yayın olarak aktarılmasını sağlıyor. Böylece yayını farklı odadaki bir televizyona zahmetsizce yönlendirebiliyorsunuz.

  Kablosuz sİnema keyfİ:

  Sony DAV-LF1

  Çevresel ses sistemleri, evde film izleme veya müzik dinleme keyfinizi en üst noktaya taşıyan cihazlar. Ancak karmaşık kablo bağlantıları ve özellikle de arka hoparlörlere ulaşması gereken kabloların nereden geçerek gideceği, evlerde genelde sorun oluyor. Sony DAV-LF1 modeli kablosuz ev sinema sistemi, bu sorunu çözmeye aday bir ürün. Toplam 600 Watt ses çıkışına sahip olan bu sistemde, tüm hoparlör bağlantıları kızılötesi kablosuz bağlantı sistemleri aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Bu da hem evinizi kablo ve bağlantı keşmekeşinden kurtarıyor, hem de hoparlörleri konumlandırırken size daha büyük bir esneklik sağlıyor.

  KABLOSUZ tv:

  Siemens FL542W7

  Bilgisayarlarda kullanılan kablosuz iletişim teknolojileri, çağdaş düz ekran televizyonlarda da yavaş yavaş kendine yer bulmaya başladı. Bu teknolojinin yer aldığı örneklerden biri de Siemens’in FL542W7 modeli kablosuz televizyonu. Bu televizyon, dahili Wi-Fi bağlantısı sayesinde kablosuz yayın aktaran cihazlardan gelen yayınları otomatik olarak algılayarak görüntüleyebiliyor. Bunun için isterseniz ayrıca satılan kablosuz görüntü aktarıcıları kullanabileceğiniz gibi, bilgisayarınızdaki görüntüyü televizyona aktarmak için de bu yolu kullanabiliyorsunuz. Böylece bilgisayar ekranınıza seyrettiğiniz filmleri de televizyona kolayca yönlendirmek mümkün hale geliyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı