Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kablo hırsızlığı telefon ve internet hizmetini aksattı

  A.A
  10.09.2014 - 15:30 | Son Güncelleme:

  Kahramanmaraş merkez Dulkadiroğlu ilçesinde bazı resmi kurum ve iş yerleri çalışmalarını kablosuz internet aracılığıyla yürütüyor.

  Merkez Dulkadiroğlu ilçesinde, fiber kabloların çalınması nedeniyle bazı mahallelere telefon ve internet hizmeti verilemiyor. Geçtiğimiz günlerde Bahçelievler, Namık Kemal ve Kanuni mahallelerinde yaklaşık bin 200 metre uzunluğunda fiber kablo çalındı.

  Hırsızlık olayı nedeniyle teknik sorun yaşayan firma, söz konusu mahallelerdeki bazı abonelere telefon ve internet hizmeti sunmakta sorun yaşıyor. Bölgedeki birçok iş yeri ve resmi kurum, çalışmalarını kablosuz internet aracılığıyla yürütmeye çalışıyor.

  Bahçelievler Mahallesi'nde eczacılık yapan Ökkeş Gözükara, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 gündür internet ve telefon erişiminde sıkıntı yaşadıklarını ifade etti. Eczanedeki işlemlerin internet olmadan yürütülemediğini aktaran Gözükara, "Şimdilik dizüstü bilgisayarla kablosuz internet kullanıyoruz, firmadan kısa sürede sorunu çözmesini bekliyoruz" dedi. Firma yetkilileri ise kabloların ikinci kez çalınmasından dolayı mağduriyeti gidermekte zorlandıklarını belirtti. Öte yandan polis ekipleri hırsızlık olayıyla ilgili çalışma başlattı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı