Ege Haberleri

EGE

  Kablo hırsızları isyan ettirdi

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  03 Temmuz 2012 - 10:39Son Güncelleme : 03 Temmuz 2012 - 10:39

  Denizli’de yaşanan kablo hırsızlıkları İl Türk Telekom Müdürü Osman Karakaş'ı isyan ettirdi.

  İsyanını Denizli şivesiyle “Osandık gari” diye ifade eden Karakaş, son bir yılda 113 hırsızlık olayı meydana geldiğini belirterek, “Vatandaşın haberleşme hürriyetine kasteden hırsızlık ile tavuk hırsızlığı aynı kategoride değerlendirilmemeli” dedi.

  Hırsız kovalamaktan, hırsızların verdiği hasarları gidermekten rutin arıza ve bakımları yapmakta zorlandıklarını belirten Türk Telekom İl Müdürü Osman Karakaş, üç beş kuruşluk menfaatleri için bir mahallenin, köyün, sanayi tesisinin haberleşmesinin birkaç gün kesilmesine neden olan hırsızları ve çalıntı kabloları satın alan hurdacıları insafa ve ahlaklı olmaya çağırdı. Karakaş, kablosu kesilen bir mahallenin, köyün kesik olduğu süre içinde acil telefonları arayamayacağını belirterek, “Son bir yılda hırsızların Türk Telekom'a ait 21 bin 200 metre kablo keserek çaldılar.

   Toplam 7 bin 450 abone çalınan kablolar nedeniyle bir süre telefonla görüşemedi. Kablolar üzerinde bulunan uyarı alarmları ve polis ile jandarmamızın özverisi sayesinde bir çok kablo kesilmiş olmasına rağmen çalınamadan olay yerinde bırakıldı” dedi. Hırsızların işi iyice abarttığını ifade eden Karakaş, son zamanlarda yer altı kablolarına da dadandıkların söyledi. Karakaş, vatandaşları hırsızlarla mücadelede kendilerine ihbarlarıyla destek olmaya çağırdı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı