« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kabe'de Bursaspor için tavaf etti

Bursa'nın merkez Yıldırım İlçesi Beyazıt Mahallesi'nin muhtarlığını yapan 43 yaşındaki Süleyman Atış, hac ibadetini Bursaspor forması ile yerine getirdi.

Emre KOŞAK-BURSA DHA
SON GÜNCELLEME

Bursaspor formasıyla Kabe'yi tavaf etti/ Galeri

Kutsal topraklardaki ziyareti sırasında Beşiktaş maçı için galibiyet duası eden Atış, hacda Beşiktaş forması giyen bir kişiyi gördüğünü ve birlikte Kabe'yi ziyaret etmeyi teklif ettiğini söyledi. Atış, "Ona, Kâbe'yi birlikte tavaf edelim. Bursaspor-Beşiktaş dostluğu başlatalım' dedim. Gelmedi. Gelse belki de Beşiktaş'ın yenildiği maç berabere sona erecekti" dedi.

Yıldırım İlçesi'nde Beyazıt Mahallesi'nde 4 yıl muhtar vekilliği yaptıktan sonra geçtiğimiz Mart ayında muhtarlığa seçilen Bursaspor taraftarı Süleyman Atış, 20 Kasım'da Bursa kafilesi ile hacca gitti. Süleyman Atış, hacca giderken tüm karşılaşmalarını kombine bilet ile izlediği ve çok sevdiği Bursaspor'un Kaptanı Ömer Erdoğan'ın giydiği 4 numaralı formayı da yanından ayırmadı. Hac görevini yerine getirirken Bursaspor'un maçlarının sonuçlarını cep telefonu ile takip eden Süleyman Atış, "Hacda insanlar ilk önce ihrama girerler. Bir gün ihramda kalınır. Arife gününe kadar ibadet normal kıyafetler ile olur. Ben de Bursaspor formasını tercih ettim. Yeşil-beyaz forma ile tavaf ettim. Hatta Beşiktaş formasını giyen bir kişiyi de gördüm. Yanına gidip,'her iki takım arasındaki husumeti kutsal topraklarda bitirelim ve birlikte Kabe'yi tavaf edelim' dedim. Kabul etmedi. Ben tek başıma Bursaspor için dua ettim. O arkadaşla birlikte dua etseydik belki de Beşiktaş'ın yenildiği maç berabere sonuçlanacaktı. Benim forma ile yaptığım ibadeti Kabe'de bulunan bekçilere görüntülettim" dedi.

Bursaspor'a manevi desteği hacda dua ederek kendisinin verdiğini söyleyen Süleyman Atış, şampiyonluğa oynayan takımlarına maddi desteği ise Bursa'da yaşayan işadamlarının vermesini istedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler