« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kabakulak

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kanat ATKAYA

FLASHBACK HITS '98

Çeşitli Sanatçılar/(BMG)

Hayat çeşitli zorluklarla dolu. Acı hatıralar, kırık kalpler, bozuk yollar, iyi pişmemiş yemekler ve tabii kötü şarkılar, dünyayı daha da sıkıcı bir hale getiriyor. Takdir edersiniz ki; saçmaladığımda hakikaten iyi saçmalıyorum. Istırabın, müzik şeklinde dünyaya yayıldığı bir döneme ‘‘flashback’’ yapmak durumundayız. Rahatsızlık duyup duymamak tabii ki size kalmış. Lafı daha fazla uzatmayıp konuya kafadan giriyorum. Arkadaşlar, 18 şarkılık ilginç bir albümle karşı karşıyayız. Albüm Modern Talking'in ‘‘You're My Heart You're My Soul’’ adlı unutulması mümkün olmayan şarkısıyla açılıyor. Daha sonra sırayı Bad Boys Blue alıyor ve ‘‘You're A Woman’’ı dayıyor bünyemize. Sonra adını bildiğim veya bilmediğim bir takım isimler, daha önce duyduğum veya duymadığım bazı şarkıları seslendiriyorlar. Falco'dan Der Kommissar'ı severdim, haksızlık etmemeyim. Bu albümü, sadece sorumluluklarının bilincinde kişilere önerebilirim. Yanlış ellere geçmesi durumunda insanlık zor anlar yaşayabilir. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; La Mazz'ın (her kimse) ‘‘When Doves Cry’’ yorumu kavgada bile söylenmez. Önce kadınlar ve çocuklar, telaş etmeyin, kurtulacağız...

AEROSMITH

Classics Live!/(Sony)

Aerosmith çook eski bir grup, Ben diyeyim 27, Blue Jean'den Ergün desin 30 yıldır bu ortamlarda mücadele veriyorlar. Hiçbir zaman hayranı olmadığım bu topluluğun 1973-1986 yılları arasında verdikleri konserlerden derlenen ‘‘Classics Live!’’ı da suratımda hiçbir heyecan belirtisi oluşmadan dinledim. Bu konuda problemin bende olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu tabii ki kabul ediyorum. Ama bir gün Steven Tyler beni heyecanlandırırsa, hakikaten büyük bir problemim olduğunu düşünürüm. ‘‘Train Kept A Rollin’’', ‘‘Sweet Emotion’’, ‘‘Mama Kin’’, ‘‘Walk This Way’’ ve ‘‘Toys In The Attic’’ gibi Aerosmith klasiklerinin canlı kayıtlarını dinlemek istiyorsanız, böyle buyrun.

EAGLE-EYE CHERRY

Desireless/(PolyGram)

Eagle-Eye Cherry çook düzgün bir arkadaş. Vır vır lafı dolaştırmaya gerek yok. Eğer Ben Harper'ı veya ne bileyim Finley Quaye'i seviyorsanız bu arkadaşı da sevebilirsiniz. Neneh Cherry'nin kardeşi, cazın efsane isimlerinden Don Cherry'nin de oğlu olan Eagle-Eye Cherry, yıllarca oyuncu olmak için etrafı tırmaladıktan sonra müzikle uğraşma kararı almış İyi yapmış. Yumuşak, bir sesi ve tarzı var. ‘‘Save Tonight’’ı TV’de izlediğimde beğenmiştim ama albümü dinlemeden karar vermek istemiyordum. Albüm de gayet başarılı. Kış günlerinde evde miskinlik yapmak isteyenlere, iyi bir kitap, kahve veya ne bileyim biraz şarabın yanında çok güzel arkadaşlık edebilir.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz