ŞANLIURFA HABERLERİ

Kabağın Sanatla Buluşması

IHA
29.10.2015 - 16:43Son Güncelleme :

ŞANLIURFA’NIN CEYLANPINAR İLÇESİNDE KABAK USTASI FERAÇ BAŞ’IN SU KABAĞINDAN YAPTIĞI SANAT ESERLERİ GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRÜYOR.

IHA

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde kabak ustası Feraç Baş’ın su kabağından yaptığı sanat eserleri görenleri hayrete düşürüyor.
Ceylanpınar ilçesinde araziden topladığı su kabaklarını çeşitli işlemlerden geçirip onları adeta birer sanat eseri haline dönüştüren kabak ustası Feraç Baş (49), “Daha önce folyo sanatına ilgi duymuştum. Fakat su kabağının daha fazla ilgi gördüğünün farkına varınca su kabağını işleyerek onları birer sanat eseri haline getirmeyi başardım” dedi.
Su kabağı sanatının oldukça zor bir o kadar da sabır istediğini ifade eden Baş, “Su kabaklarını birer sanat eseri haline getirene kadar oldukça zorlu bir süreç içerisinde çalışıyoruz. Öncelikle su kabaklarını güneş önünde kurutup ardından kabağın kabuğunu soyuyoruz. Kabağın altını kesip içerisinde bulunun suyu dışarıya çıkarıyoruz. Güneşte kuruyan kabakları çeşitli işlemlerin ardından birer sanat eseri haline getiriyoruz. El edilen ürünleri internet üzeri satışa çıkarıyoruz. Tarafıma sağlanacak destek halinde su kabağı ile ilgili kurslar verebilirim” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Kabağın Sanatla Buluşması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 16 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kabağın Sanatla Buluşması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı