Gündem Haberleri

  KA.DER’den kadın vekil adayları tanıtımı

  Hürriyet Haber
  12.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Açılış konuşmasını KA.DER Başkanı Çiğdem Aydın’ın toplantıda, Seçim Kampanyası Nasıl Yürütülür eğitimine de katılan kadın adaylar şunları söyledi:

  - MHP Diyarbakır 6’ncı sıra milletvekili adayı Bahar Alban: Kadına yönelik şiddete dikkati çekerek, erkeklerin içindeki şiddet bastırılamıyor. Siyasete “Erkekleri Eğitme Derneği” kurmak için girdim.

  - CHP Ankara 1’inci bölge 4’üncü sıra adayı Aylin Nazlıaka: 24 yaşında başladığım girişimcilik hayatını devam ettiriyorum. Seçilirsem kadınları istihdamda daha görünür kılmak için çalışacağım. Nüfusun yarısının kadın olduğu düşünülürse, Parlamentodaki kadın temsili de aynı oranda olmalı.

  - Bağımsız aday, Aynur Bayram: TBMM’de başörtülü bir gazeteci olarak ayrıma uğrayıp, Meclisten çıkarıldım. Başörtülü kadınların sesini duyurmak için bağımsız aday oldum.

  - MHP İstanbul 3’üncü bölge 7’nci sıra adayı Arzu Erdem: Nüfusu 50 bini geçen yerlerde kadın sığınma evi açılma şartı bulunuyor. Ancak bu çalışmanın henüz tamamlanmadığını görüyorum. Açılan sığınma evlerindeki yatak sayısı da yeterli değil. Sığınma evindeki kadınlara mutlaka meslek edindirmeli, sonra da başka bir il ya da ilçede ev ya da kira desteğiyle ayakları üzerinde durması için çalışma yapılmalı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı