« Hürriyet.com.tr
MENÜ

K.Paşa'da bir Brezilyalı

Turkcell Süper Lig'in yeni ekiplerinden Kasımpaşa, Brezilya'nın Fluminense takımında forma giyen 21 yaşındaki Andre Moritz ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Moritz, Kasımpaşa kulüp binasında gerçekleştirilen ve kulüp başkanı Hasan Hilmi Öksüz'ün de yer aldığı törende kendisini 3 yıllığına Kasımpaşa'ya bağlayan sözleşmeyi imzaladı. Orta sahada görev yapan Brezilyalı futbolcu, imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, Kasımpaşa'nın Süper Lig'e yeni çıkmasına rağmen geniş imkanlara sahip olduğunu ifade ederek, “Burada çok iyi karşılandım. Bu hoşgörünün karşılığını, sahada takım arkadaşlarımla birlikte iyi mücadele ederek vereceğime inanıyorum. Bana ilk teklif geldiğinde çok büyük bir heyecan duydum. Türkiye ile ilgili olumlu şeyler duydum.  Buradaki tek hedefim Kasımpaşa'yı ligde yukarılara taşımak olacak” diye konuştu.

Moritz, Türkiye'de futbolcu olarak Galatasaraylı Hakan Şükür ile Beşiktaşlı Rüştü Reçber'i tanıdığını da sözlerine ekledi. Kasımpaşa Kulübü Başkanı Öksüz ise, Moritz'in çok iyi bir futbolcu olduğunu belirterek, “Onun hakkında çok iyi referanslar aldık. Takımımıza katkıda bulunacağına inanıyoruz” dedi.

Türkiye'de çok fazla iyi futbolcunun yetişmediğini, bunun da alt yapı eksikliğinden kaynaklandığını kaydeden Öksüz, “Bu nedenle biz de yurt dışından transferler yapıyoruz. Bu sene takımımızın kemik kadrosunu bozmadan yurt içi ve yurt dışından toplam 10 futbolcu transfer edeceğiz” şeklinde konuştu. Öksüz, Futbol Federasyonu'nun yabancı futbolcu konusundaki 6 1 kararına da değinerek, “Bu bizim için çok avantajlı. Biz bu hakkımızı sonuna kadar kullanmak istiyoruz” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler