« Hürriyet.com.tr
MENÜ

K.Erciyesspor'dan teknik direktör Rolland Courbis'e işbirliği teklifi

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur, Süper Lig'de Fransız futbol mantelitesini uygulayarak, oyun anlayışını tempo, çok pas üzerine kuran takımının Türk futbolseverlerden taktir aldığını, bu manteliteyi daha da geliştirmek için Fransa'nın AC- Ajaccio takımını çalıştıran ünlü teknik adam Rolland Courbis'e işbirliği teklifi götürdüğünü bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Malatyaspor maçı hazırlıklarını Adana HiltonSA Otel'de kamp yaparak sürdüren Kayseri Erciyesspor'un Teknik Direktörü Mustafa Uğur, ligin ilk yarısı sergilediği futbolla “gönüllerde taht kuran” takımının, ikinci yarıda 4 maçta 20 net gol pozisyonuna girmesine karşın son vuruşlardaki şanssızlıklar nedeniyle istediği sonuçları alamadığını kaydetti.
Uğur, kötü sonuçlar aldıkları maçlarda bile futbol otoritelerinden övgü dolu sözler aldıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Disiplinli çalışmamız ve sezon başında Fransız futbol mantelitesine göre takımı yönlendirmemiz, Süper Lig'de yeni bir takım olmamıza karşın başarılı sonuçlara imza atmamıza yol açtı. Türk futbolunun gelişimi için tüm teknik adamlar yeni arayışlar içinde olmalı. Fransız ekibi gibi 4'lü savunma, oyunu kaleciden başlatma, tempolu, çok pas yapan, rakibi bunaltan ve dayanıklılık teknik kapasiteyi ön planda tutan anlayışımızı daha da geliştirmek için yeni arayışlar içindeyiz. Bu kapsamda Fransa'nın AC-Ajaccio takımının ünlü teknik direktörü Rolland Courbis'e işbirliği yapmak üzere teklif götürdük.”

Uğur, Courbis'in önerilerine sıcak bakması durumunda Kayseri Erciyesspor, dolayısıyla Türk futbolunun yeni bir açılım kazanacağını bildirerek, şöyle devam etti: “Kayseri'deki (tek taraftar iki takım) sloganı ve bir kentin iki başarılı takımı olması dünya kamuoyunun da dikkatini çekiyor. İnternet sitelerimize çok sayıda ülkeden yüzlerce mesaj geliyor. Fransız ekolünü yaşattığımız için bu ülkeden de gelen e-postalar var. Sezon sonunda Dünya Kupası için Almanya'nın yanında Fransa'ya da giderek gelecek sezon çok daha keyifli bir Kayseri Erciyesspor izlettirmeyi arzu ediyorum.”

Uğur, 15 yıllık futbol yaşamında defans oyuncusu olmasına karşın çift sarı karttan tek kırmızı kart gördüğünü, bu özelliğini çalıştırdığı takımlara da yansıtmak istediğini vurgulayarak, ”takımımızın centilmenliği, futbolcuların saha içinde hırçın davranmamaları da bizi ön plana çıkarıyor. Fair-Play'e de aday gösterilmemizin onurunu yaşıyoruz” dedi.
Uğur, Malatyaspor maçı hazırlıklarını sürdürdükleri Adana'da takımlarına gösterilen ilgiden de hayli memnun olduklarını, ligde yeniden üst sıralara yükselerek kendilerine güvenenleri mahçup etmeyeceklerini bildirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz