« Hürriyet.com.tr
MENÜ

K.Erciyesspor Başkanı: Aurelio atılsaydı sonuç böyle olmazdı

Fenerbahçe'ye 6-0 gibi farklı bir skorla yenilen Kayseri Erciyesspor'da, başkan Ahmet Çetinkaya, Aurelio'nun Lazarov'a yaptığı müdahalenin penaltı olduğunu savunarak, "Aurelio oyun dışı kalsaydı netice bu şekilde olmayacaktı" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yazılı bir açıklama yapan Ahmet Çetinkaya, sezonun ilk maçından farklı skorlu yenilgiyle ayrılmalarına karşın takımlarına olan inançlarının sürdüğünü ifade ederek, ligi layık oldukları yerde bitireceklerine inandıklarını bildirdi.

Çetinkaya, Fenerbahçe karşısında 2-0 yenik durumdayken, Aurelio'nun Lazarov'a yaptığı müdahalenin penaltı olduğunun tüm futbol otoriteleri tarafından kabul edildiğini belirterek, "Maalesef bu hareketi orta hakem göremedi veya seyirci baskısından görmezden geldi. Bu durumda Aurelio'nun kırmızı kart görerek oyun dışı kalması, pozisyonun penaltı olarak değerlendirilmesi ve Fenerbahçe'nin de oyunu 9 kişiyle sürdürmesi gerekiyordu. Böylece maçın seyri tamamen farklı bir duruma gelecek ve netice bu şekilde olmayacaktı. Sezonun ilk haftasında ortaya çıkan bu hakem hatasının gelecek haftalarda ne bize karşı ne de diğer takımlara karşı aynı şekilde devam etmemesini ve temiz bir lig oynanmasını temenni ediyoruz." dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz