« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Juve’de bayram

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Transferi yılan hikayesine dönen Hakan Şükür'ün, <ı>‘‘Tamam geliyorum. Arabulucuyu kaldırıp doğrudan benimle temas kurun, bu işi bitirelim’’ diye haber göndermesi İtalyan kulübünde sevinçle karşılandı.

<ı>Resmi teklif yapın

Tuttosport gazetesi, ‘‘Hakan, Juventus'u aradı’’ başlağı ile golcü futbolcunun ‘‘Juve’ye gelmeye hazırım ama bana resmi teklif yapın’’ dediğini yazdı. Aynı gazete, Hakan'ın arkadaşlarına ‘‘Ben gidiyorum’’ dediğini de belirterek, G.Saray'dan alacağını tahsil etmek için uğraş verdiğini de aktardı.

<ı>Acele etmiyoruz

Juventus Genel Menajer Moggi, acele etmemekle birlikte, Hakan'ın hala gündemde olduğunu belirterek, ‘‘Kluivert'i almaktan vazgeçtik. Peru'da oynayan Rapaiç için kulübü olumsuz yanıt verdi. Hakan yeşil ışık yakmış. Pazartesi günü bunu değerlendirip 6 Ocak gecesi Milan ile yapacağımız deplasman maçından sonra kararımızı açıklayacağız’’ dedi.

<ı>Hakan ‘Evet’ dedi

La Stampa gazetesi ile Corriere Dello Sport gazeteleri de Hakan'ın Juventus'a transferinin açıklığa kavuşmak üzere olduğu yazdılar. Golcü futbolcunun tüm baskılardan kurtularak Juventus'a ‘‘evet’’ dediğini, böylece Torino kentinin kulübünün yöneticilerine rahat bir nefes aldırtacağını yorumladı.

<ı>Linç ediliyordum

Bu arada Tuttosport gazetesine bir açıklamada bulunan Juventus'un fahri temsilcisi Celalettin Bilgiç, ‘‘Ben bu işten vazgeçtiğimi Moggi'ye söyledim. Hakan'ın transfer konusu, G.Saray'ın Torino'da oynadığı ilk maç öncesine kadar gider. Öcalan krizinden sonra transferi gündeme gelince G.Saray taraftarları tarafından neredeyse linç ediliyordum’’ diye konuştu.
Bunları da Beğenebilirsiniz