ADANA HABERLERİ

Jurassic Park Giriş Ücreti Düşürüldü

IHA
05.10.2015 - 13:50Son Güncelleme : 05.10.2015 - 13:51

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NİN HİÇBİR BEDEL ÖDEMEDEN BİR ÖZEL ŞİRKETE YAPTIRDIĞI JURASSİC PARK’A GİRİŞ ÜCRETİ HALKIN YOĞUN TALEBİ DE DİKKATE ALINARAK DÜŞÜRÜLDÜ.

IHA

Çukurova Belediyesi’nin hiçbir bedel ödemeden bir özel şirkete yaptırdığı Jurassic Park’a giriş ücreti halkın yoğun talebi dikkate alınarak düşürüldü. İşletmecileri ikna eden Başkan Çetin, “0-3 yaş arasındaki çocuklardan girişte para alınmayacak, rakam 5 ila 8 TL olacak” diye bilgi verdi.
AİLELERİN YOĞUN TALEBİ DİKKATE ALINDI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından geçtiğimiz cumartesi akşamı açılışı gerçekleştirilen Jurassic Park’a giriş ücreti 10 liradan kademeli olarak 8 ve 5 liraya düşürüldü. Halktan ve özellikle de çok çocuklu ailelerden gelen yoğun talebi dikkate alarak Jurassic Park’ı işleten firma yetkilileriyle görüşen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Aslında giriş ücretini belirlerken 10 TL gibi bir rakamda karar kılmıştık. Ancak birçok ailenin ‘çocuğumuz çok, mağdur oluruz’ şeklindeki serzenişini dikkate aldık ve yeni bir giriş ücreti belirledik” diye konuştu.
“MERAM’DA BELEDİYE 10 TL ALIYOR”
“Yap-Beraber İşletelim-Devret” yöntemiyle Türkiye’de ilk kez Çukurova ilçesinde kendilerinin geliştirdiği yeni bir anlayışla hareket ettiklerine dikkat çeken Başkan Soner Çetin, “Belediyemizin kasasından bir tek kuruş çıkmadan bu tesisi meydana getirdik. Doğal olarak işletmeci, hem yatırım bedelini ve ayrıca bakım, işletme, personel, elektrik ve temizlik masraflarını dikkate alarak bir giriş ücreti düşünmüştü. Konya Meram’da belediye Jurassic Parkı kendisi yaptığı ve kendisi işlettiği halde giriş ücreti olarak 10 TL alıyor. Biz de işletmeciden rica ettik, o da 10 TL’yi kabul etmişti” dedi.
ANTALYA VE İSTANBUL’DA 80 LİRA
İstanbul’daki Akvaryum’lara girişin 80 TL’den başlayıp 268 TL’ye kadar çıktığını, Antalya’da girişte 80 TL alındığını; yurdun çeşitli bölgelerindeki Jurassic Park’lara ise 29 ila 39 TL arasında rakamlarla girilebildiğine dikkat çeken Başkan Soner Çetin, yeni rakamları şöyle açıkladı:
"İşletmeci arkadaşlarımız ile görüştük ve yeni bir düzenleme yaptık. Buna göre bugünden itibaren 0-3 yaş arasındaki çocuklar Jurassic Park’a girerken hiç para ödemeyecek, öğrenciler, engelliler ve gaziler 5 TL, siviller ise 8 TL ödeyerek parkı ziyaret edebileceklerdir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Jurassic Park Giriş Ücreti Düşürüldü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Jurassic Park Giriş Ücreti Düşürüldü haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:44
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:45
  • Yatsı
   20:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı