ADANA HABERLERİ

Jurassıc Park’a Danışma Kurulu’ndan “Evet”

IHA
31.07.2015 - 11:40Son Güncelleme :

ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI SONER ÇETİN, "HAYAL PARK'I YAPILIRKEN DE KARŞI ÇIKANLAR OLMUŞTU. ANCAK HAYAL PARK'I YENİ TESİSLERDE DAHA DA GELİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ, HERKES ÇOK MEMNUN" DEDİ.

IHA

Olağanüstü gündemle toplanan Çukurova Belediyesi Danışma Kurulu, Doğal Park 2’de yapımı devam eden Jurassic Park’a destek verdi.
“Yeşil dokuya zarar vereceği” endişesini duyan kimi vatandaşların karşı çıktığı Jurassic Park konusu Çukurova Belediyesi Danışma Kurulu tarafından da masaya yatırılıp destek verildi.
Çeşitli dernek ve odaların başkanlarıyla akademisyen ve sanatçılarla Danışma Kurulunda görüşen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Hayal Park yapılırken de karşı çıkanlar olmuştu. Ancak bugün Hayal Park’ı yeni tesislerle daha da geliştirmeye çalışıyoruz, herkes de çok memnun” dedi.
“Neden başka bir yerde değil de parkta yapılıyor?” diye soru yöneltildiğine dikkat çeken Çetin, “Elimizde bu büyüklükte başka bir arsa yok. Ayrıca Jurassic Park ancak ağaçlıklı bir alanda yapılabilir; çünkü konsept budur” dedi.
“Ağaç kesilecek ve park betonlaşacak” biçimindeki endişelerin yersiz olduğunu vurgularken “Ne ağaç kesmesi, biz oraya 250 ağaç daha dikeceğiz ve bir santimetre dahi beton gözükmeyecek” diyen Başkan Soner Çetin, Jurassic Park içerisinde ayrıca 100 kadar canlı hayvanın yer alacağı özel bir bölüm olacağını açıkladı. Çetin, “Gezi eylemlerine katılmış, Güzelyalı’daki bir mezbeleliği parka dönüştürüp adını Gezi Parkı koymaya karar vermiş bir insan yeşil karşıtı olabilir mi?” diye sordu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Jurassıc Park’a Danışma Kurulu’ndan “Evet” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Jurassıc Park’a Danışma Kurulu’ndan “Evet” haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı