« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Jupp Derwall'e vefa

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ve sarı-kırmızılı camianın önde gelen isimlerinin yer aldığı kafile, vefat eden G.Saray'ın eski teknik direktörü Jupp Derwall'in cenaze töreni için özel uçakla Almanya'nın Saarbrüchen kentine vardı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Cenaze törenine gelen kafilede başkan Özhan Canaydın'ın yanı sıra, Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Alp Yalman, yardımcısı Mustafa Denizli, dönemin sarı-kırmızılı oyuncularından Erhan Önal, Yusuf Altıntaş, Ahmet Ceyhan, Bülent Alkılıç, Bülent Korkmaz ile (A) Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Galatasaray Yardımcı Antrenörü Ahmet Akcan, eski kulüp yöneticisi Turgay Kıran, Futbol Federasyonu'nun eski başkanı Levent Bıçakcı, Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanı Türker Aslan, Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Lütfi Arıboğan, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Süheyl Önen, Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri Cengiz Özyalçın ve basın mensuplarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 70 kişilik kafileyi Jupp Derwall'in oğlu Patrick Derwall karşıladı. Kafilede yer alacağı bildirilen Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Adnan Polat ise bulunmadı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, cenaze töreni öncesi yaptığı açıklamada, Jupp Derwall'in Türkiye'de futbolun modern anlamda oynanmaya başlamasına ön ayak olan kişi olduğunu vurgulayarak, “İlerleyen yıllarda Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazanmasında, Türk Milli Takımı'nın dünya üçüncülüğünü elde etmesinde onun da katkısı vardır. Ayrıca, Galatasaray'a 14 yıllık bir aradan sonra ilk şampiyonluğunu kazandırarak sarı-kırmızılı taraftarların gönlünde de taht kurmuştur” diye konuştu.

Canaydın, Derwall'in cenaze töreni için 1984-1988 yılları arasında Galatasaray formasını giyen 25 futbolcuyla da genel sekreter Cengiz Özyalçın'ın tek tek irtibat kurduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:
“Gönlümüzden geçen buraya tam kadroyla gelmekti. Fakat zaman darlığı nedeniyle organizasyonda sıkıntılar oldu. Bazı eski futbolcularımızın vizesi yoktu. Uçak bulmakta zorlandık ama sonuçta buraya bir hayli kalabalık bir ekiple geldik. Bu beni çok mutlu etti.”

Galatasaray'ın eski kulüp başkanı Alp Yalman da Jupp Derwall'in teknik adamlığının yanı sıra çok değerli bir isim olduğunu belirterek, “Kendisini çok severdim. Toprağı bol olsun” dedi.

Galatasaray'da Derwall'in yardımcılığını yapan Mustafa Denizli ise Derwall ile çalışma imkanı bulmasını mesleki kariyeri açısından çok büyük bir şans olarak değerlendirdiğini söyledi.

Denizli, Jupp Derwall'in kişiliği ve futbol bilgisiyle kendisine çok büyük katkı sağladığını ifade ederek, “Sadece onunla değil ailesiyle de çok yakındım. Derwall ile çalışmış olmayı büyük bir onur ve şans olarak değerlendiriyorum” dedi.

CANAYDIN'DAN TAKIM DEĞERLENDİRMESİ

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ayrıca, sarı-kırmızılı takıma verilen 5 maç seyircisiz oynama cezasının kulüp yönetimini, taraftarları ve futbolcuları daha fazla motive edeceğine inandığını söyledi.

Futbol kamuoyunda en iyi transferleri Galatasaray'ın yaptığı konusunda hemfikir olunduğunu ifade eden Canaydın, “Son yılların en iyi takımını kurduk. Futbolcularımızın uyum sağlaması halinde çok başarılı olacağımıza inanıyorum. Tek düşüncemiz sezona iyi bir başlangıç yapmak” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler