Spor Junior WRC’de Türk bayrağı dalgalanacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Junior WRC’de Türk bayrağı dalgalanacak

Dünya Ralli Şampiyonası’nda bir Türk pilotun mücadele etmesi artık hayal olmaktan çıkıyor gibi görünüyor. Çünkü bu şampiyonada yarışan pilotların yetiştiği Junior WRC Şampiyonası’nda artık bir Türk pilotta boy gösterecek. İki yıldır ralli parkurlarında adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran Fatih Kara, yeni sezonda bu şampiyonada start alarak birincilik kovalayan ilk Türk pilot olacak.

Fatih Kara böylelikle, Dünya Ralli Şampiyonası parkurlarında da Türk bayrağını dalgalandırmış olacak.

2004 Türkiye Ralli Gençler birincisi olan Fatih Kara, WRC’ye geçişteki son aşama olarak bilinen JWRC’de deneyimini arttırırken, gelecekte Dünya Ralli Şampiyonası’nın iddialı pilotlarından biri olmaya hazırlanacak. WRC dışında yer alan ancak birlikte koşulan (JWRC) Dünya Gençler Ralli Şampiyonası Türkiye’nin de içinde bulunduğu sadece 8 ülkede gerçekleştiriliyor. WRC’ye geçiş öncesinde son adım olarak nitelendirilen bu şampiyona tüm dünyada sporcular, takımlar ve izleyiciler tarafından büyük ilgiyle izleniyor.

KENDİ İMKANLARI İLE ÇIKMIŞTI

Türkiye Ralli Şampiyonası parkurlarında ilk olarak kendi imkanları ile çıkan Fatih Kara, 2004 yılında Citroen ile oldukça başarılı sonuçlara imza atmıştı. Sonrasında 2005 sezonu için Fiat Motorsporları Takımı bünyesine dahil olan ve burada da başarılarına yenilerini ekleyen Fatih Kara için geleceğin en önemli pilot adaylarından biri deniyordu. Fatih Kara 2006 yılında ise kendinden beklenen çıkışı yapmış görünüyor. Fatih Kara yeni sezonda iddialara göre Renault Clio Super 1600’ün direksiyonunda Renault adına yarışmanın heyecanını tadacak. Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan ve gençlerin önünü açan JWRC’de start alacak olan Fatih Kara’nın şimdi tek amacı burada kendini göstererek Dünya Ralli Şampiyonası parkurlarına adını yazdırmak.

Renault ne yapacak?

Bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmasa bile iddialara göre önümüzdeki yıl oldukça ilginç gelişmelere gebe olacak. Bu iddiaların doğrultusunda Renault Clio Super 1600 ile JWRC’de yarışacak olan Fatih Kara’nın yeni sezonda Türkiye Ralli Şampiyonası’nda ise yalnızca birkaç yarışta boy göstereceği söyleniyor. Durum böyle olunca Renault Takımı’nın 2006 yılında Türkiye Ralli Şampiyonası’nda olmaması büyük ihtimal olarak görüldüğü de yine iddialar arasında. Geride bıraktığımız sezonu Türkiye Super 1600 Şampiyonu olarak kapatan Ercan Kazaz’ın durumu hakkında da henüz kesin bir açıklama yok. Bilindiği gibi Ercan Kazaz parkurlarda Renault adına Clio Super 1600 ile yarışıyordu. Bu konu hakkındaki tek söylenti ise Ercan Kazaz’ın ralli parkurlarında yine yarışçı kimliği ile olacağı yönünde. Ancak bunun neyle ve nasıl olacağı belli değil.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle