Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Jülide Sonat: “Gururluyum!”

TBF Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat, Rusya’ya mağlup olduğumuz maçın ardından bazı açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

2012 Londra Olimpiyatları’nın çeyrek final maçında Rusya’ya karşı son saniyelerde kaybederek Olimpiyatlara veda eden A Milli Kadın Takımımızın Londra’da bayrağımızı en iyi şekilde dalgalandırdığını belirten Jülide Sonat, bu tablo karşısında gururlu olduğunu söyledi.

Tarihimizde ilk defa katıldığımız Olimpiyatlarda ülkemizi çok iyi bir şekilde temsil ettiklerini söyleyen Türkiye Basketbol Federasyonu Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat, “Öncelikle ülkem adına, ülkemin kadınları adına, Türk basketbolu adına gerçekten son derece gururluyum. Burada mücadele eden bu çocuklar her şeyi hak ediyorlar. Londra’dan alnımız ak, kafamız yukarıda ayrılıyoruz. Dünya basketbolunda çok yukarılarda olduğumuzu da görmüş ve göstermiş olduk. Kıtalarında şampiyon olmuş ülkelere karşı oynayıp galip ayrılmasını bildik. En son geçtiğimiz sene FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda birinciliği elde eden Rusya’yla da başa baş mücadele ettik. Bundan sonra önümüzde daha çok önemli işler var. 2014’te FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’nı Türkiye’de düzenleyeceğiz. Biz burada bayrağımızı layıkıyla dalgalandırdık ve dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz