« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Judoda Asıl hedef 2016

2009'da İtalya'da yapılan Akdeniz Oyunları'nı 3 bronz madalyayla kapatan milli judocular, Mersin'de bu sayıyı 2'si altın, 1'i gümüş toplam 7'ye çıkardı

A.A.
SON GÜNCELLEME

 İtalya'da 2009 yılında yapılan Akdeniz Oyunları'nı 3 bronz madalyayla kapatan milli judocular, Mersin'de gerçekleştirilen 17. Akdeniz Oyunları'nda bu sayıyı 2'si altın, 1'i gümüş olmak üzere 7'ye çıkardı.

Juudo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, Mersin Üniversitesi'nde gerçekleştirilen müsabakaların ardından Akdeniz Oyunları'nda elde ettikleri sonuçları AA muhabirine değerlendirdi.

Şampiyonanın tüm sporcular açısından kazasız belasız atlatılmasının sevindirici olduğunu ifade eden Uysal, "Şampiyonada 2 altın, 1 gümüş, 4'ü de bronz olmak üzere toplam 7 madalya aldık. Bizim açımızdan Akdeniz Oyunları iyi geçti. Altın sayısı 4 de olabilirdi. Ama hep küçük hatalardan dolayı kaybettik. Bu işler biraz da kısmet" diye konuştu.

Uysal, sporcularının uzun süredir Akdeniz Oyunları'na hazırlandığını belirterek şöyle devam etti:

"Sporcularımızı ve antrenörlerini kutluyorum, Judo açısından bana göre oldukça iyi bir dönemden geçiyoruz. Son Akdeniz Oyunları'nda 3 madalya almıştık ve 3'ü de bronzdu. Şu anda bunu 2'ye katladık. Üstelik üzerine de altın madalyadan nazar boncuğu koyduk. Ama bundan sonra asıl hedef, tabiki 2016. Sporcularımız iyi yolda çünkü Akdeniz Oyunları'na katılan sporcular judo açısından oldukça güçlüler. Fransa, İspanya, İtalya ve Slovenya bunlardan bazıları. Ümit ediyorum ki, sporcularımız burada yakalanan çıkışı olimpiyatlarda da gösterecektir."

"Sporcularımız iyi yolda çünkü Akdeniz Oyunları'na katılan sporcular judo açısından oldukça güçlüler"


Başarının sırrı

Uysal, bir önceki Akdeniz Oyunlarına katıldıklarında 7-8 ay önce göreve geldiklerini hatırlatarak şunları kaydetti:

"Toparlanma evresinden sonra şimdi daha tecrübeli bir ekip haline geldik. Judoda başarı bir anda olmuyor, Uzun soluklu zaman lazım. Bu tür müsabakalardan madalyalar almak için en az 7-8 yıllık tecrübe lazım. Ama bugünden aldığımız madalyalar, olimpiyatlar için umut verdi. Başarının sırrı, iyi niyetle çalışmak. Judoyu kendi ailemiz, sporcuları da kendi çocuklarımız gibi görüyoruz. Dolayısıyla işimiz de daha kolay hale geliyor."


Bunları da Beğenebilirsiniz