Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Judo Milli takımı Ankara'da

Litvanya'da 11-13 Şubat tarihlerinde yapılacak Uluslararası Görme Engelliler Judo Turnuvası'nda Türkiye'yi temsil edecek Görme Engelliler Judo Erkekler Milli Takımı, çalışmalarını Ankara'nın Elmadağ ilçesinde sürdürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Elmadağ İlçe Spor Müdürlüğü Kamp Merkezinde 23 Ocak'tan bu yana devam eden antrenmanlar, antrenörler Gültekin Sevinç ve Halil Atmaca yönetiminde yapılıyor.

Hazırlık kampına 19 görme engelli sporcunun katıldığını belirten antrenör Gültekin Sevinç, çalışmaların 31 Ocak'a kadar süreceğini, bu süreçte kendilerini test ederek ne durumda olduklarını göreceklerini dile getirdi.

Litvanya'daki turnuvadan madalyalarla dönmek istediklerini kaydeden Sevinç, iki sporcularının daha önce gençlerde dünya şampiyonu, büyüklerde de bir sporcunun Dünya ve Avrupa üçüncüsü olduğunu anımsattı.

Bu organizasyonun ardından Antalya'da 1-10 Nisan tarihleri arasında uluslararası bir programın düzenleneceğini söyleyen Sevinç, “Sporcularımızın performansları geçen yıllara oranla çok daha iyi. Sporcularımız, daha önce dünyada pek tanınmıyordu. Geçen yıl dünya şampiyonası takımlar müsabakasında 5'inci olduk. Bu yıl da takımlar şampiyonası var. Şampiyonluğu hedefliyoruz. Şampiyon olabilecek güçteyiz. Çok iyi çalışıyoruz. İki organizasyonda da yüksek puanlar alarak, olimpiyatlar için kota almak ve 7 sıklette tüm sporcuları olimpiyatlara göndermek istiyoruz” diye konuştu.

Dört yıldır judoyla uğraştığını belirten Serdar Aydın ise 2007, 2008, 2009 yıllarında Türkiye ikincisi, 2009'da Avrupa üçüncüsü, 2010'da Antalya'da yapılan Dünya Şampiyonasında dünya üçüncüsü ve 2010'da Türkiye Şampiyonu olduğunu kaydetti.

Aydın, Litvanya'da yapılacak turnuvaya yoğun bir şekilde hazırlandıklarını dile getirerek, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz