« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Juan Carlos Ferrero emekli oluyor

Eski dünya 1 numaralarından İspanyol tenisçi Juan Carlos Ferrero, gelecek ay profesyonel tenisten emekli olacağını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kariyeri sakatlıklar yüzünden sürekli bölünen 32 yaşındaki tenisçi gelecek ay Valencia’da düzenlenecek olan turnuvanın ardından kortlara veda edecek.

tr.eurosport.com'un derlemesine göre, Valencia Açık’ın tanıtım toplantısında konuşan İspanyol tenisçi, “Valencia en iyi ihtimalle benim son turnuvam olacak. Bu sezon sakatlıklar yüzünden düzenli olarak oynayamadım ve 14 yıl sonra fark ettim ki üst düzeyde mücadele edecek hırsa artık sahip değilim” ifadelerini kullandı.

Hayatında yeni bir döneme başladığını söyleyen Ferrero, tenisin içinde olmaya devam edeceğini belirtti.

1998 yılında profesyonel olan İspanyol tenisçi, 2003 Fransa Açık’ın da dahil olduğu 15 şampiyonluk yaşadı. Ferrero sekiz hafta boyunca da dünya sıralamasının zirvesinde bulundu. 32 yaşındaki tenisçinin son şampiyonluğu 2011’de toprak zeminli Stuttgart’ta gelmişti.

İspanya adına 17 Davis Kupası eşleşmesinde mücadele eden ve 2000, 2004 ve 2009’da İber ülkesinin zafere ulaşmasına yardımcı olan Ferrero, “En çok özleyeceğim şey mücadele duygusu olacak, onun yeri dolamaz” dedi.

Son 1 ay içerisinde tenisin önemli yüzlerinden Kim Clijsters ile Andy Roddick de emekli olmuşlardı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler