Gündem Haberleri

GÜNDEM

  JTI Fotoğrafçılık Kulubü yılık sergisi açıldı

  Hürriyet Haber
  14.05.2010 - 15:00 | Son Güncelleme: 14.05.2010 - 15:00

  Japan Tobacco International’ın (JTI) fotoğrafa gönül vermiş 100’e yakın çalışanının, portre, doğa, makro doğa çalışmaları ve gezi fotoğraflarından seçilerek oluşturulan 41 eserlik JTI Fotoğrafçılık Kulübü Yılık Sergisi, JTI Torbalı Fabrikası Yönetim Binası’nda açıldı.

  Sergi açılışında bir konuşma yapan JTI Kurumsal İşler Direktörü Temuçin Tüzecan kişilerin çektiği fotoğrafların sınırlarının, sahip oldukları makinelerin kapasitesinde değil, onların bakış açılarında olduğunu, JTI Fotoğrafçılık Kulübü üyelerinin çektikleri fotoğraflarda da bu özel bakış açısını görmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Fotoğrafçılık Kulübü’nün JTI çalışanları tarafından 2006 yılından bu yana sahiplenilerek sürekli geliştiğine değinen Tüzecan, “JTI olarak, gerek teorik eğitimler ve eğitim gezileri, gerekse Nusret Nurdan Eren, Muammer Yanmaz, Sabati Karakurt gibi son dönemde konuk ettiğimiz birbirinden değerli fotoğraf üstadlarının eğitim ve sohbetlerimizde ağırlanması yoluyla, fotoğrafçılık kulubümüzü desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

   

  JTI Fotoğrafçılık Kulübü Eğitmeni, İFOD (İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği) Başkanı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Yrd. Doçent Doktor A. Beyhan Özdemir ise, fotoğrafın insana çevresini algılamasında farklı bir bakış açısı sağladığına ve onu yeni kültürlerle buluşturduğuna değinerek, istekli çalışmaları için kulüp üyelerine; Fotoğrafçılık Kulübü’ne verdiği destek nedeniyle de JTI’a teşekkür etti. Günümüzde profesyonel hayatın, kişilerin yaşam kalitesine olumsuz etkileri olabildiğine değinen Özdemir, “JTI gibi kurumların çalışanlarını fotoğrafçılık ve benzeri hobilere yönlendirmesinin, hem özel yaşama hem de iş yaşamına çok olumlu etkileri oluyor” dedi.

   /images/100/0x0/55eb6465f018fbb8f8be2c64

  2006 yılından bu yana, dönemsel olarak, Kulüp’e yeni katılan üyelerin temel eğitimleri ve eski kulüp üyelerinin gelişimi esaslı; portre, landscape, makro, doğa, dijital fotoğraf, fotoğraf işleme ve arşivleme başlıklarında teorik eğitimler alan JTI Fotoğrafçılık Kulübü üyeleri; ayrıca çeşitli eğitim gezileri, üç ayda bir JTI bünyesinde yarışmalar, yıllık sergiler ve fotoğraf üstadlarını ağırladıkları eğitim ve sohbetler gerçekleştiriyorlar.

   

  JTI Fotoğrafçılık Kulübü Yıllık Sergisi, Mayıs ayı sonuna kadar JTI Torbalı Fabrikası’nda sergilenmeye devam edecek.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı