Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Josico Yıldırım'ı bombaladı

Fenerbahçe ile yollarını ayıran İspanyol oyuncu, Başkan Aziz Yıldırım’ın takım için büyük bir baskı unsuru olduğunu savundu, “Çünkü kazanmanın dışındaki her şey onun için hayal kırıklığıydı” diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milliyet gazetesinin haberine göre: "Fenerbahçe’nin geçtiğimiz yıl Villarreal’den transfer ettiği ancak kötü performansı nedeniyle sezon sonu sözleşmesini feshettiği İspanyol oyuncu Josico, Başkan Aziz Yıldırım’ı topa tuttu.

Yıldırım’ı kazanmaktan başka hiçbir sonuca tahammül etmeyen biri olarak niteleyen tecrübeli futbolcu, takımdaki herkesin bunun stresini tüm yıl boyunca yaşadığını söyledi.

İspanya İkinci Lig takımlarından Las Palmas ile sözleşme imzalarken açıklamalarda bulunan Josico, Türkiye’deki futbol ile İspanya futbolu arasında mentalite olarak büyük farklılıklar olduğunu belirtti. Herkesin sadece galibiyete şartlandığını ve bunun da büyük baskı unsuru olduğunu belirten İspanyol oyuncu, Başkan Yıldırım’ın da tüm olumsuz sonuçlara kızdığını vurguladı.

Bu konuda Teknik Direktör Luis Aragones ile Başkan Aziz Yıldırım arasında ciddi problemler yaşandığını ileri süren Josico, “Fenerbahçe’deki bir yılımı sportif açıdan olumlu görüyorum. Değişik bir başkanımız vardı. Ona göre kazanmanın dışındaki her şey hayal kırıklığıydı. Bu durumu ne Luis ne de biz anlayamıyorduk. Neticede ciddi fikir ayrılıkları doğdu ve bu duruma geldik” ifadelerini kullandı."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz