« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Jose Sosa: Liverpool maçı intikam maçı değil

Beşiktaş'ın Arjantinli oyun kurucusu Jose Sosa basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Süper Ligin ilk yarısında yaptıkları hatalardan gereken dersleri alacaklarını söyleyen Sosa Atletico Madrid'ten takım arkadaşı olan Diego ile Türkiye'de görüşmediğini Arda'nın ise çok yetenekli ve genç Türk oyuncular için bir rol model olduğunu belirtti.

Takımın ve kendisinin şampiyonluğa olan inancının tam olduğunu ifade eden Sosa ''Sezon sonuna kadar mücadele edip kupayı kaldırmak istiyoruz'' dedi. Liverpool eşleşmesini bir intikam maçı olarak görmeyen Arjantinli oyuncu ''bizim için normal bir eşleşme ,Beşiktaş formasını en iyi şekilde temsil edeceğiz'' diye konuştu.

Jose Sosa'nın basın toplantısında yaptığı açıklamalar şu şekilde:


''TAKIM OLARAK HATALARIMIZDAN DERS ÇIKARMALIYIZ''
"Takım olarak aynı çizgide devam edeceğimize inanıyorum. İlk yarıda yaptığımız bazı hatalar vardı. Bu hatalardan ders çıkarmalı, aynı hataları tekrarlamamalıyız. Kamp dönemi tabi ki her zaman önemlidir özellikle yaz kampı daha önemli. Devre arası kampı İlk kamp dönemine göre daha basit ve kısa. Bu kampın amacı zaten ilk yarıdaki performansınızı korumak. Ama burada da eksiklerimizi gideriyoruz"


''UFAK DETAYLARI SAHAYA YANSITAN İKİNCİ YARIYA DAMGASINI VURUR''
"Türkiye ligi çok çekişmeli ve büyük mücadelelere sahne oluyor. Büyük takımların sürekli kazanması lazım. Puan tablosunda her takım birbirine yakın, diğer kulüpler de büyük takımlardan puan alabilir. Bence ikinci yarıya damga vuracak takım, ufak detayları sahaya yansıtabilen takım olacaktır. Oğuzhan,Kerim ve Cenk gibi çok kaliteli ayaklar var. Cenk'te dün çok güzel bir gol attı.Bu ayaklardan yararlanmamız lazım. Gol atmanın bir yolu da duran toplar"


''ARDA BİR ROL MODEL"
"Atletico Madrid'te son derece iyi bir performans sergiliyor ama futbolda önemli olan kısa vadeli iyi performans sergilemek değil, iyi performansı sürdürebilmek. Arda hem Atletico hem kendisi için önemli işler yapıyor. Bence ülke futbolu adına çok önemli. Türkiye'deki oyuncular için bir rol model kendisi. Diğer oyuncular Arda'ya bakarak neler yapabileceklerini düşünerek kendilerine yol çiziyorlar. Diego Ribas ile en son Fenerbahçe maçında konuştuk ancak kendisi ile görüşmüyorum"


''BAŞARIYA ULAŞABİLCEK SEVİYEDEYİZ''
"Şu an Beşiktaş'ı düşünmemiz lazım. Futbolda dün yok bugün var. Sonuna kadar mücadele edip kupayı kaldırmak istiyoruz, diğer takımlar ile ilgilenmiyoruz. Söylediğim gibi ufak detaylardan ortaya çıkıyor her şey. Yalnızca derbilerden yaptığımız hatalardan bahsetmiyorum. Diğer maçlarda yaptığımız hataları da tekrarlamak istemiyoruz. Yaş ortalamasına baktığımız zaman çok güzel bir ekibe sahibiz. Hem tecrübeli hem de genç isimler var. Başarıya ulaşabilecek seviyede bir takım olduğumuzu söyleyebilirim"


''LİVERPOOL MAÇI BİR İNTİKAM MAÇI DEĞİL''
"Kurada Liverpool çıktı ,çok önemli bir maç .O gün oynamış oyunculardan şu an hemen hemen hiçbiri yer almıyor.Oyuncu grubu olarak baktığımızda bizim için sadece önemli bir maç. Dışarıda farklı şekillerde yorumlanabilir ,yorumlanması da normaldir ama biz gidicez ve Beşiktaş formasını Avrupa Ligi'nde en iyi şekilde temsil edeceğiz.''


Bunları da Beğenebilirsiniz