« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Jose Agusto Sardon için ret kararı kaldırıldı

TFF Tahkim Kurulu, toplanarak gündemindeki maddeleri görüşürken Ankarasporlu Jose Agusto Sardon hakkında karar verildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Tahkim Kurulu, TFF yönetim kurulunun; Ankaraspor'un futbolcusu Jose Agusto Sardon'un A2 Ligi maçlarında oynatılması talebinin ret kararını oy birliğiyle kaldırdı.

Federasyonun internet sitesinde yer alan açıklamada, müzakereler neticesinde Ankaraspor tarafından gerçekleştirilen başvurunun kurul tarafından kabul edildiği, usül ve esasa uygun olmadığı anlaşılan TFF yönetim kurulu kararının da kaldırılmasına oy birliği ile karar verildiği kaydedildi.

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi: “Ankaraspor'un yabancı uyruklu Jose Agusto Sardon isimli futbolcusunun A2 ligi müsabakalarında oynatılması talebinin reddine dair TFF Yönetim Kurulu'nun 10.09.2012 tarihli ve 15 numaralı toplantısında aldığı karara karşı kurulumuzun E.2012/193 numaraya kayıtlı dosyasında TFF Genel Sekreterliği'nden istenen cevap dilekçesinin geldiği görüldü. Yapılan müzakere neticesinde; Ankaraspor tarafından yapılan başvurunun kabulü ile usul ve esasa uygun olmadığı anlaşılan TFF Yönetim Kurulu kararının kaldırılmasına oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler