Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Jordan mı? LeBron James mi?

Scottie Pippen'ın, "LeBron James, Michael Jordan'dan daha büyük bir oyuncu olabilir" sözleri NBA finalleri öncesi büyük tartışma yarattı. Eski takım arkadaşları Pippen'a tepki gösterdi. Gelmiş geçmiş en büyük basketbolcu olarak nitelenen Michael Jordan ise sessizliğini koruyor.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Michael Jordan, Chicago Bulls'u 6 NBA şampiyonluğuna taşırken, en büyük yardımcısı Scottie Pippen'dı.

Bu yüzden Pippen'ın, son Chicago - Miami maçı sonrası, "Lebron James gelmiş geçmiş en büyük basketbolcu olabilir" demesi birçoklarınca şaşkınlıkla karşılandı.

Pippen, "Michael Jordan, muhtemelen bugüne dek basketbol sahasına ayak basmış en büyük skorer. Ancak Lebron James'in basketbol tarihinin en büyük oyuncusu olduğunu söyleyecek kadar ileri gidebilirim. Çünkü o sadece sayı atmıyor, arkadaşlarını da oyuna dahil ediyor. Ayrıca savunmada da en az hücumda olduğu kadar etkili" ifadelerini kullandı.

Pippen'ın kariyerinde henüz şampiyonluk bulunmayan bir oyuncuyu, 6 kez finallerin en değerli oyuncusu seçilen Jordan'dan daha büyük ilan etmesi, Jordanlı kadroda 3 şampiyonluk yüzüğü kazanan Horace Grant'in de tepkisini çekti.

Grant, "Pippen benim adamım. Onunla her zaman yakın olacağız. Ancak kendisine kesinlikle katılmıyorum. Pippen'ın neden böyle bir açıklama yaptığına anlam veremiyorum. Jordan 2 yıl emekli olmasaydı muhtemelen 8 kez şampiyon olurduk. O hepimizi daha iyi birer basketbolcu yaptı" diye konuştu.

Pippen eleştiriler üzerine Twitter hesabında, "Beni yanlış anlamayın. Jordan geçmişte de şimdi de en büyük oyuncu. Sadece LeBron’un bir gün onu geçebileceğini söylemeye çalışmıştım" ifadelerini kullandı.

NBA dünyasında bu çok tartışılan sözleri şimdi sizlere soruyoruz...

LeBron James, Michael Jordan'dan daha iyi bir oyuncu mu?

<ınput value="1770" type="hidden" name="pollID"><ınput value="1" type="hidden" name="pollVoted">
LeBron James, Michael Jordan'dan daha iyi bir oyuncu mu?
<ınput value="101517" type="radio" name="pollchoice">Evet, LeBron, Jordan'dan daha iyi
<ınput value="101518" type="radio" name="pollchoice">Hayır, LeBron, Jordan'dan daha iyi değil
<ınput style="WIDTH: 80px; FONT-FAMILY: Verdana; HEIGHT: 20px; FONT-SIZE: 12px" onclick="return validateanket1770();" value=" Gönder " type="submit" name="anket">


Bunları da Beğenebilirsiniz