Gündem Haberleri

  Jones: Türkiye-ABD askeri ilişkileri mükemmel

  WASHINGTON (A.A)
  09.02.2006 - 11:55 | Son Güncelleme:

  NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Başkomutanı ve Avrupa'daki Amerikan kuvvetlerinin komutanı Orgeneral James Jones, Türkiye ile ABD arasındaki askeri ilişkilerin ”mükemmel” olduğunu söyledi.

  Washington'daki yabancı basın merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen Orgeneral Jones, “Türk-Amerikan askeri ilişkileri mükemmel ve her geçen gün ve yıl, daha da ilerliyor” dedi.

  Jones, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök için de ”Orgeneral Özkök ile üç yıldır birlikte çalışıyoruz. Kendisinin dostluğuna, liderliğine ve bilgeliğine değer veriyorum. Askeri ilişkilerimizin düzeyinden çok memnunum” diye konuştu.

  Avrupa'daki Amerikan askerlerine, “Kurtlar Vadisi-Irak” filminin gösterildiği sinemalardan uzak durmaları talimatı verildiği yönündeki haberlerin sorulması üzerine Jones, bölgesel komutanların, askerlerinin iyiliği için uygun gördükleri kararları alabileceğini ancak Avrupa'daki ABD Kuvvetleri Komutanlığınca bu konuda alınmış herhangi bir genel karar bulunmadığını belirtti.

  Jones, “Kamuoyunun ilgisini çeken filmler, fikirlerin şekillenmesini etkiler. Önemli olan, gerçeği kurgudan ayırabilmemiz ve insanların görüşlerinin, doğru ve gerçek üzerine kurulması. Önemli olan, duyguların şu veya bu yönde alevlendirilmemesi” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı