« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Jones itiraf etti

Washington Post gazetesi, ABD’li ünlü kadın sprinterin, Sydney Olimpiyadı öncesi doping aldığını ailesine ve yakınlarına bir mektupla itiraf ettiğini yazdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
WASHİNGTON Post gazetesi, ünlü bayan sprinter Marion Jones’un ailesine ve yakınlarına gönderdiği mektupta doping kullandığını itiraf ettiğini yazdı. Sydney 2000 Olimpiyatı’nda 5 madalya kazanarak tarihe geçen 31 yaşındaki ABD’li sprinter yaklaşık 1 yıldır performans artırıcı doping maddesi kullandığı gerekçesiyle yargılanıyordu.

Hakkındaki karar bugün açıklanacak olan Jones’un finansal bir konuyla ilgili suçlu olduğunu bir New York mahkemesine açıklayacağını yazdı. Jones, doping itirafını yaptığı mektubunda yasak maddeyi 1999’dan itibaren iki yıl kullandığını, maddeyi kendisine eski antrenörü Trevor Graham’in verdiği belirtti.

3 ay hapis cezası

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin, doping kullandığı gerekçesiyle 2004 yılında hakkında soruşturma açtığı Jones’un 2006 ABD Şampiyonası’nda girdiği bir testin sonucu pozitif çıkmış, ancak ikinci numunede sonuç negatif çıkınca atlet aklanmıştı. Doping maddesi kullandığı uzun süredir reddeden Jones’un yalan ifade verdiği için 6 aya kadar hapis cezası alabileceği bunun 3 ayının ertelenebileceği belirtildi. Jones suçlu bulunursa, Sydney 2000 Olimpiyatı’nda kazandığı 3 altın, 2 bronz madalya geri alınacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz