Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Jokey Karataş'a “Üstün Başarı Ödülü”

Türkiye Jokey Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, Rekortmen jokey Halis Karataş'a “Üstün Başarı Ödülü” verilecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Jokey Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, 20 Temmuz Cuma programında yer alan 7 koşunun tamamını kazanma başarısı göstererek rekor kıran jokey Karataş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker tarafından ödüllendirilecek.

Karataş'a ödülü, 31 Temmuz Salı günü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Ankara'daki yerleşkesinde düzenlenecek törenle verilecek.

Halis Karataş'ın üstün performansı ve kırdığı 7 koşuluk rekordan dolayı Türkiye'de ilk kez bir jokeye üstün başarı ödülü takdim edilecek.

Yarış yaşamı boyunca birçok kupa kazanan, yurt dışında da Türkiye'yi katıldığı koşularda başarıyla temsil eden usta jokey Halis Karataş, 20 Temmuz Cuma günkü İstanbul yarışlarında, “Akıncıhan”, “Tampico”, “Sarus”, “Lidertay”, “Sarraf”, “Verdasko” ve “Mia Nur” adlı safkanlarla birinciliğe ulaşmıştı.

Türk at yarışçılığı tarihinde daha önce, 1992 yılında Dede Mutlu bir günde 7 koşuluk programda 6 yarış kazanmış ve rekora imza atmıştı.

Dünya pistlerinde ise bir yarış gününde Halis Karataş gibi 7 koşu kazanma başarısı gösteren tek jokey İtalyan Frankie Dettori. Dettori, 28 Eylül 1996'da Ascot Hipodromu'ndaki 7 yarışın tamamını kazanmıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler