Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Joker Önder

Sezona sağ bek olarak başlayan Önder Turacı, Yasin Çakmak ile Can Arat’ın şanslarını iyi kullanmaması ile eski görev bölgesine geri döndü.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
SAKATLIKLARDANbir türlü kurtulamayan Fenerbahçe’de teknik direktör Luis Aragones’in imdadına Önder Turacı yetişiyor. Sezon başında takımdan ayrılmayı düşünen ve Rusya’nın FK Moskova takımı ile ön protokol imzalamasına rağmen başkan Aziz Yıldırım’ın isteği üzerine geri dönen tecrübeli oyuncu, bugün de Lugano’nun yerine forma giyecek.

Eski çalıştırıcı Zico ile ters düşen ve Brezilyalı hocanın takımda kalması halinde Fenerbahçe’den ayrılacağını açıklayan Önder, Aragones’in jokeri oldu. Christoph Daum döneminde stoper oynamasına rağmen, Zico ile sağ bek oynatılan Önder, geçtiğimiz yıl Gökhan’ın patlama yapmasıyla kendisini kulübede bulmuştu. Edu’nun sakatlığında G.Birliği ve Sivasspor maçlarına stoper olarak çıkan Önder bugünkü Kayserispor maçında da aynı görevi üstlenecek. Profesyonelliği ve terbiyesi ile İspanyol çalıştırıcının gözüne giren Önder, savunmanın göbeğinde daha dengeli ve yararlı oldu.

Edu- Lugano ikilisinden vazgeçemeyen Aragones, D.Kiev maçında yanında oturttuğu Önder’e yeniden döndü. Can Arat ile Yasin Çakmak’ın şansını iyi kullanamaması üzerine stoper mevkine geçen Önder, görev yaptığı iki maçta da göz doldurmuştu. Başkan Yıldırım da Önder’i takımda tutmak için verdiği kararda haklı çıktığını gösterdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz