Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Johnson kadro dışı

Beko Basketbol Ligi takımlarından Erdemirspor koçu Ahmet Çakı, yabancı oyuncularından Johnson'u bir davranış bozukluğu nedeniyle kadro dışı bıraktıklarını, yerine yeni bir yabancı oyuncu transfer edeceklerini söyledi.

İLHAN ÇETİN - EREĞLİ(ZONGULDAK) / DHA
SON GÜNCELLEME

Erdemir salonunda basın toplantısı düzenleyen Ahmet Çakı, ligde geride kalan haftaları ve takımının durumunu değerlendirdi. Bu yıl, daha çok takım oyununa yönelik ekip oluşturduklarını belirten Çakı, bu amaçla da daha çok Türk oyunculara ağırlık verdiklerini söyledi. Erkan, Altan ve Hakan gibi isimlerin yanında Melih Yıldız'ı ön plana çıkardığını belirten Çakı, "Türkiye'de Türk oyuncuların ön planda olduğu takımlardan birisiyiz. Bunun, takımımız için büyük avantaj olduğunu düşünüyorum. Türk basketboluna verdiğimiz katkı ve aldığımız oyuncuların burada değer kazanması önemliydi. Bugün, bir çok yerli oyuncunun gelmek istediği takım haline geldik" dedi.

JOHNSON'UN YERİNE YENİ BİR YABANCI

Sezon başında daha önce de takımda oynayan Antwain ve Thomas'ın dışında Darlon Johnson'u kadroya kattıklarını belirten Çakı, Antwain ve Thomas'tan inişli çıkışlı bir performansları olsa da genel olarak memnun olduğunu, ancak Johnson'un beklenen patlamayı bir türlü yapamadığını kaydetti. Çakı, "Johnson, çalışmasıyla bize ışık verse de, bir davranış bozukluğu nedeniyle onu kadro dışı bırakmaya karar verdik. Efes Pilsen maçında bizimle beraber olmayacak" diye konuştu.

Çakı, Johnson'un yerine yabancı bir oyuncu almak istediklerini ve bunun için arayışların sürdüğünü söyledi.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz