John Lennon’un katilinin eşi ilk kez konuştu

Birce BORA / LONDRA
14 Aralık 2014 - 14:47Son Güncelleme : 14 Aralık 2014 - 14:55

Ünlü İngiliz müzisyen John Lennon’ı 34 yıl önce New York’daki dairesinin önünde öldüren Mark Chapman’ın Japon eşi Gloria Hiroko Chapman ilk kez evliliği ile ilgili röportaj verdi.

Dünyayı sarsan cinayetten sadece 18 ay önce evlendiği eşini hapiste geçirdiği yıllar boyunca yalnız bırakmayan Gloria Hiroko Chapman, İngiliz Daily Mail gazetesine verdiği röportajda “Kocasının sonunda huzur bulduğunu” söyledi ve “ Eğer Mark şu anda John Lennon ve eşi Yoko Ono ile konuşabilse onlara neden olduğu acılar için üzgün olduğunu söyler, onlardan af dilerdi” dedi.

Hawaii’de bir hastanede çalışan 63 yaşındaki Hiroko Chapman “Şu anda kocasına daha önce hiç olmadığı kadar aşık olduğunu” da belirtti.

ONUN İÇİN PİZZA YAPIYORUM
ABD’nin New York eyaletindeki bir hapishanede ömür boyu hapis cezası çeken ve şimdiye kadar yaptığı tüm şartlı tahliye talepleri reddedilen kocası ile senede bir kez küçük bir karavanda 44 saat yalnız kalma şansını elde ettiğini söyleyen Gloria Hiroko Chapman “ Onunla yalnız kalınca ilk yaptığım şey onu öpmek oluyor. Buna izin veriyorlar. Biz sevgi dolu bir çiftiz. Onu ziyaret ettiğimde yiyecek de getiriyorum. Ona karavanın mutfağında pizza yapıyorum” dedi.

PAUL MCCARTNEY TANISA KOCAMI SEVERDİ
Kocası ile bir araya geldiğinde Lennon’dan da bahsettiklerini söyleyen Gloria Hiroko Chapman, “Bazen Lennon hakkında konuşuyoruz. Ekim ayında Mark’ı son gördüğümde de bu konu açıldı. Yoko için dua ettik” dedi.

Gloria Hiroko Chapman sözlerine “Yoko’nun İsa’yı bulması ve Mark’ı affetmesi için dua ettik. Umarım bir gün onunla tanışıp bunu ona söyleme şansını da elde ederim” dedi.

Kocası ile birlikte Yoko Ono’ya mektuplar da yazdıklarını söyleyen Gloria Hiroko Chapman, “Mark yargıçlara onu serbest bırakmamalarını söylediği için Yoko Ono’ya kızgın ya da kırgın değil. Bence onu anlıyor” dedi.

Gloria Hiroko Chapman, John Lennon ile birlikte Beatles grubunda yer alan Paul McCartney’in eğer tanışsa “Mark Chapman’ı çok seveceğini düşünüdüğünü” de iddia etti.

O ÇOK PİŞMAN
Mark Chapman’ın intihar düşüncesinden uzaklaşmak için hapishanede üç işte birden çalıştığını söyleyen Gloria Hiroko Chapman, ayrıca kocasının “akıl hastalıklarına katkıda bulunduğunu düşündüğü için şeker yemeyi kestiğini” ve bu nedenle de oldukça çok kilo verdiğini söyledi.

Gloria Hiroko Chapman, kocasının işlediği suçtan çok pişman olduğunu ancak “İnsanlara Tanrıyı ve İsa’yı anlatarak suçunu hafifletmeye çalıştığını” da söyledi.

8 Aralık 1980’deki cinayetten sonra ailesi ve arkadaşlarının ona Mark Chapman’dan boşanması için çok baskı yaptığını da belirten Hiroko Chapman “Ama onu seviyordum ve boşanmak tanrının gözünde suç olacağı için bunu yapmadım” dedi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı