« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Johansson final müjdesi verdi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

UEFA Başkanı, standartlara uygun stat yapılabilirse ve uygun görüldüğü takdirde bir Avrupa Kupası finalinin Türkiye'de yapılabileceği sözünü verdi.

UEFA Başkanı Lennart Johansson, dün, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ve Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy ile birlikte yaptığı basın toplantısında Avrupa Kupaları'ndan birinin finalinin Türkiye'de yapılabileceğini söyledi. Johansson, bunun için standartlara uygun stat yapılması şartını koydu.

Cumhuriyetimizin ve Futbol Federasyonu'nun 75. Yılı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Türkiye-Dünya Karması maçını izlemek üzere İstanbul'a gelen Johansson, ‘‘Türk futbolunun zamana ve paraya ihtiyacı var. İleride büyük başarılara imza atacağınıza inanıyorum’’ dedi.

Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy da, stat tahsisi için Johansson'dan süre olarak bir ay izin istedi ve şunları söyledi: ‘‘İzmir Atatürk Stadı'nı Avrupa standartlarında muhteşem bir stad haline getireceğiz. Bana bir ay süre verin. Bunun için size basının önünde söz veriyorum’’ dedi.

Johansson, önceki gün oynanan Türkiye Lig Karması-Dünya Karması maçı için ise, ‘‘Güzel bir dostluk maçı oldu. Muhteşem bir organizasyon. Ancak gönül isterdi ki, daha fazla seyirci gelsin. Ama olmadı. Bu doğaldır. Eğer bir puan maçı olsaydı, daha fazla seyirci gelirdi’’ yorumunu yaptı.

UEFA Asbaşkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı Şenes Erzik ise Türk futbolunun gelişeceğine inandığını, ancak özellikle taraftarların eğitimi konusunda önemli çalışmalar yapılması gerektiğini savundu. Erzik, Futbol Federasyonu'nun özerkliğinin çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.Bunları da Beğenebilirsiniz