« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Joensuun Kataja’yı eleyecek güçteyiz"

FIBA EuroChallange’da ön eleme oynayacak temsilcilerimizden Aliağa Petkim’de genel menajer Birtan Saka açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FIBA EuroChallenge'da Finlandiya ekibi Joensuun Kataja ile ön eleme oynayacak Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Aliağa Petkim'in genel menajeri Birtan Saka, rakiplerini, takımdaki eksiklere rağmen eleyecek güçte olduklarını söyledi.

Birtan Saka yaptığı açıklamada, takımın ilk kez bir Avrupa kupası maçında mücadele edeceğini ve EuroChallenge'da başarılı olarak İzmir'in yüzünü güldürmek istediklerini belirtti. Joensuun Kataja ile 25 Eylül'de deplasmanda yapacakları maçta Mert Shumpert, Orhan Hacıyeva ve Ahmet Erdoğan'ın olmayacağını ifade eden Saka, “İzmir'e mutlu dönmek istiyoruz. Aliağa'da her geçen gün basketbol sevgisi artan müthiş bir taraftar topluluğumuz var. Onlarla birlikte büyük sevinçler yaşamak istiyoruz” dedi.

Saka, 2 Ekim'de Aliağa'da oynanacak rövanş maçının ardından Eurochallenge Kupası'nda ''gruplara kalamayacaklarına'' yönelik bir endişesinin olmadığını kaydederek, “Finlandiya ekibini takımdaki eksiklere rağmen eleyecek güçteyiz” diye konuştu.

Aliağa Petkim, Joensuun Kataja'yı elemesi durumunda FIBA EuroChallenge B Grubu'nda mücadele edecek. Kupanın bir diğer İzmir takımı olan Pınar Karşıyaka doğrudan A Grubu'nda yer alacak. Kupadaki bir diğer Türk takımı olan Tofaş ise Estonya takımı Rakvere'yi ön eleme maçında elemesi durumunda Pınar Karşıyaka ile birlikte A Grubu'na yerleşecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler