Jobs: Kimse beni sevmiyor

Hürriyet Haber
26 Nisan 2009 - 00:00Son Güncelleme : 26 Nisan 2009 - 01:05

Apple’ın kurucusu olmanın yanısıra iPod, iPhone gibi birçok ürünün de yaratıcısı olan Steve Jobs’ın kısa süre öncesine kadar ’Kimse beni sevmiyor’ dediği ortaya çıktı.

’Şirketin başına bir daha geçmeyecek mi’ söylentisi bile Apple hisselerini dibe çekmeye yeten Jobs’ın, bu sözü ABD’nin Apple Sermaye Piyası Kurulu’nun şirket hakkında açtığı ’geçmiş tarih atarak kazanç elde etme’ soruşturmasının ardından söylediği iddia edildi. Kendi şirketinin yönetim kurulu üyelerinden bile yeterli saygıyı görmediğini söylediği ileri sürülen Jobs, halen pankreas kanseri tedavisi görüyor.

Anderson suçlamıştı

Hakkında açılan hisse senedinde geriye dönük tarihlendirme davasında ABD Sermaye Piyasası Kurulu ile 3.5 milyon dolara anlaşma yolunu seçen Apple eski CEO’su Fred Anderson, şimdiki CEO Steve Jobs’ın olaydan haberdar olduğunu ve konu hakkında 2001 yılında uyarıldığını açıklamıştı. Belgelerin tarihleri üzerinde oynayarak tazminat masraflarını olduğundan 40 milyon dolar düşük göstermek ve kişisel çıkar sağlamak ile suçlanan Anderson, Jobs’ın kendisine şirket yöneticilerine yapılan hisse satışı için yönetim kurulunun onayının hazır olduğunu söyleyerek işlemin olağandışı bir durum içermediğini düşünmesine neden olduğunu iddia etmişti.

Vücudum size minnettar

2001 yılından bu yana Apple’ın yüzde 1000 değer kazanmasını sağlayan Jobs’ın göreve gelip gelmeyeceği konusu hálá Silikon Vadisi’nin en büyük dedikodu konusu. 2 yıl önce soruşturma sırasında çok yorulan Jobs’ın kırgınlığı ilk kez ortaya çıkıyor. Soruşturmanın bitiminde Jobs, "Tüm dostlarıma teşekkür ederim. Vücudum size teşekkür ediyor" diye bir açıklama da yapmıştı.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı