Jobs kanser tedavisini reddetti çözümü alternatif yollarda aradı

Hürriyet Haber
22 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 21 Ekim 2011 - 20:19

Apple’ın efsanevi kurucu CEO’su Steve Jobs’un, kanser tedavisini reddedip, alternatif tıpla sorunu çözmeye çalıştığı, bu nedenle kansere yenik düştüğü ortaya çıktı.

Jobs’un, Walter Isaacson tarafından kaleme alınan ve 24 Kasım’da satışa sunulacak olan biyorafisinde, kemoterapiye 9 aylığına ara vererek, doğal yollarla bu soruna çözüm getirme arayışına girdiği belirtildi. Kitabın yazarı Isaacson, ABD’de katıldığı bir televizyon programında, Jobs ile sürekli olarak bu konuyu konuştuğunu ancak kendisinin içinde bulunduğu durumu küçümsediğini ve herkese iyileştiği görüntüsünü vermeye çalıştığını söyledi. Isaacson, “Jobs yavaş büyüyen kanseri, kontrol altına almak için kendi çizdiği yolu tercih etti. Hayatını kaybedeceğini bilse de profesyonel tedavi yöntemlerine şiddetle karşı çıktı” diye konuştu.
Kanseri kabul etmedi
Jobs’un alternatif tedavi yöntemlerine diyet yaparak başladığını anlatan Isaacson konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hatta kendi ruhunu keşfetmek için manevi yönden bilgi alabileceği pek çok kişiyle görüştü. Tedavilerin hepsini reddederek, mikrobiyolojik her yolu denedi ve operasyon geçirmedi.” 2004 Ağustos ayında pankreasındaki kanseri operasyonla aldıran Jobs, hormon dengesizliği ile mücadele etti. 2009’da pankreas nakli operasyonu geçiren Jobs sağlığına kavuşamadı.

Android’e çok sinirlendi

GOOGLE’ın kurucu CEO’su Eric Schmidt ile yakın arkadaş Steve Jobs, şirketin iPhone ile mücadele etmek için akıllı telefon pazarına girme kararı aldığını ve Android işletim sistemini geliştirdiğini duyduğunda bunu büyük hırsızlık olarak netilendirdiği kaydedildi. Jobs’un, Tayvanlı üretici HTC’nin telefonlarda kullanılan Android işletim sistemine karşı savaş açacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandığı belirtildi: “Son nefesime kadar bu yanlışı düzeltmek için savaşacağım. Gerekirse Apple’ın bankadaki 40 milyar dolarının her sentini buna harcayacağım. Çalıntı bir ürün olan Android’i yok edeceğim. Android’e karşı termonükleer savaş istiyorum.”

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı