« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Joachim Löw hesap verdi

Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Löw, EURO 2012'de başarısız olunmasının hesabını Alman Futbol Federasyonu'na (DFB) verdi.

İsa DEVEÇEKEN / FRANKFURT
SON GÜNCELLEME
"Konzeptimiz iyiydi. Doğru yolda oyduğumuz için 2014 Dünya Kupası'na bu konzeptimizle devam edeceğim. Zira bazı şansızlıklar bizim elenmemize yol açtı" şeklinde açıklama yapan Joachim Löw'e, DFB Başkanı Wolfgang Niersbach'dan tam destek verileceği bildirildi.

DFB'nin yeni başkanı Niersbach, "Löw ve arkadaşlarının EURO 2012 raporunu dinledik. Yönetimdeki arkadaşlarla birlikte bu gidilen yolun doğru olduğuna inancımız büyük. Dünya Kupası eleme grup maçları o kadar kolay olmayacak ama, bizin takımın bunun üstesinden geleceğine kesin inanıyoruz" dedi.

Almanya iyi yolda
Brezilya'da yapılacak olan 2014 Dünya Kupası Futbol Şampiyonası'na kadar gerek futbolcu, gerek takım teknik ve taktik futbol konzepti olarak fazla değişikliğe gidilmesine gerek olmadığını belirten Löw, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Elenmemezi rağmen iyi bir yolda olduğumuzun inancını taşıyorum. Genç futbolcularla kurulu ekibimizle maçlarda her geçen gün artan iyi futbol performansı vardı."

Löw, yardımcı antrenör Hansi Flick, kaleci antrenörü Andreas Köpke ve menajer Oliver Bierhoff ile birlikte geldiği Frankfurt'taki DFB Merkezi'nde 15 Ağustos'ta Arjantin ile oynanacak olan özel karşılaşma için kadroya çağıracağı isimler üzerinde çalıştı. Toplantıya ayrıca Matthias Sammer'in yerine atanan alt yapı sorumlu menajeri Robin Dutt'ta katıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler