Gündem Haberleri

GÜNDEM

  JİTEM İŞKUR listesinde

  08 Aralık 2013 - 02:07Son Güncelleme : 08 Aralık 2013 - 13:42

  Resmi olarak varlığı kabul edilmeyen ve Türkiye’de sayısız faili meçhul cinayetlerden sorumlu tutulan JİTEM, ilk kez bir devlet kurumunun internet sitesinde, üstelik “okul” olarak ortaya çıktı.

  Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sitesindeki başvuru formunda “öğrenim gördüğünüz okullar” listesinde, “Ankara Etimesgut Asgari JİTEM Terörle Mücadele Harp Okulu” seçeneği dikkat çekiyor. İş bulmak amacıyla İŞKUR’da online başvuru formu doldurmak isteyenler, üye kaydı yaparak şifre oluşturuyor. Şifreyle İŞKUR’un sitesine girenler, online işlemler bölümünde form dolduruyor.

  TEK BÖLÜMÜ VAR

  Kişisel ve mesleki bilgiler, iş tercihleri, iş tecrübeleri, özgeçmiş, yabancı dil ve sınav bilgileri, referansların yer aldığı formda, “Öğrenim Bilgileri” bölümünde okulların listesi de yer alıyor. Buna göre lisans derecesiyle bir yerden mezun olan kişiler okulunu listeden işaretleyebiliyor. Formu dolduranların, mezun olduğu okulu seçtiği bu listede, Etimesgut JİTEM Asgari Terörle Mücadele Harp Okulu da bulunuyor. Lisans seviyesinde yani dört yıllık üniversite düzeyinde görülen okulun “Birimi”nde, “Harp Okulu”, “Bölümü”nde sadece “Terörle Mücadele JİTEM Sivil İstihbarat” yazıyor.

  İŞKUR: BİLGİ GEÇERLİ

  Hürriyet’e açıklama yapan İŞKUR yetkilileri, internetteki bilgilerin geçerli olduğunu belirttiler. Yetkililer, “Kurumlardan gelen bilgiler doğrultusunda siteyi güncelliyoruz. Bir yanlışlık varsa jandarmadan gelecek bilgi doğrultusunda düzeltilir” dediler.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 9 Yorum }
  • mehmet ağaoğulları 8.12.2013 16:31:57
   JİTEM DE RESMİYET KAZANSIN NE OLACAKSA.
  • ibrahim kurt 8.12.2013 12:45:34
   İşe yaramaz kuran kursu mezunu olsa olabilir.
  • korhan mankurt 8.12.2013 11:49:17
   dünyada tek bir ülke söyleyin kendini korumayan.her ülke kendi kurucu felsefesini koruyan kollayan birim ve kuruluşlara ihtiyaç duyar.bu ülkede saçma olmayan tek bir olay söyleyin şimdi de?
  • aykut çakır 8.12.2013 11:18:04
   Bu konunun uzmanları buraya ne yazarsa yazsın, insanlar İSTEDİKLERİNE inanıyorlar.JİTEM vardı ve gerekliydi.Ama olayı dramatikleştirmeye çalışmaya İş ve İşçi Bulma Kurumu da katılmış."Ankara Etimesgut Asgari JİTEM Terörle Mücadele Harp Okulu" adı o kadar yanlış ki neresini düzeltelim?Bunu ya
  • bulent karaoglu 8.12.2013 10:24:46
   Şehir efsaneninin okuluda varmış demek ki..!!Çok komik.
  • haydar bas 8.12.2013 09:45:53
   1. Etimesgut'da Kara Kuvvetleri'nin tankçı birliği var. Orada Jandarma Kurum karargahı yok.2. ASGARİ (!) -> ASKERİ :)3. Harp Okulu diyor? Yani üniversite dengi okul. Alımı nasıl yapılıyormuş? :) 3 tane Harp okulu var. Kara, Deniz, Hava...
   
  HaberlerAbdoulaye BaAlanyasporbekir bozdağbozdağadalet bakanıAlavesAlexis Delgado