Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Jet ski ile su sıçrattın' kavgası: 5 yaralı

  AA
  14 Eylül 2012 - 10:10Son Güncelleme : 14 Eylül 2012 - 10:11

  Eğil ilçesinde iki aile arasında çıkan ve 5 kişinin yaralanması ile sonuçlanan silahlı kavganın “jet ski” ile su sıçratılması yüzünden çıktığı bildirildi.

  Çarşamba gecesi,  Dicle Baraj Gölü kıyısındaki Bungalo evlerinin işletmecisi Karakoç ile jet ski ve kır kahvesi işleten Kırtay ailelerine mensup şahıslar arasında çıkan silahlı kavgada yaralanan Murat Kırtay'ın tedavisi (32) Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Kenan Karakoç (42), Şahin Karakoç (60), Doğan Karakoç (37) ve Ahmet Karakoç'un (32) ise Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde devam ediyor.

  Kavganın jet ski işletmecisi Kırtay ailesine mensup bir kişinin gölet kenarında bulunan Nurullah Karakoç'un üzerine kullandığı jet ski ile su sıçratması yüzünden başlayan tartışmanın ardından çıktığı, kavgada uzun namlulu silah, tabanca ile döner bıçağının da kullanıldığı belirtildi.

  Polis kavgayla ilgili Karakoç ve Kırtay ailelerine mensup toplam 19 kişiyi gözaltına alırken, emniyetteki sorgulamaları süren şahısların bugün savcılığa sevk edileceği bildirildi.

  Yaşanan gerginlik üzerine Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Eğil ilçesine gönderdiği takviye ekipleri ile yoğun güvenlik önlemi aldı. Polis, ilçeye girişlere kontrollü olarak izin verirken, yaptığı uygulamalar sırasında da kavgaya karışan aile mensuplarının bazılarının üzerinde ruhsatsız tabanca ele geçirildiği öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı