« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Jessica Ennis'ten kötü haber

Olimpik heptlatlonda harika bir performansa imza atarak altın madalyaya uzanan Britanyalı Jessica Ennis, bireysel 100 metre engellide koşmayacağını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Heptatlonun 100 metre engelli ayağında müthiş bir yarış çıkaran ve 12.54 ile Fransız Eunice Barber’ın rekorunu tarihe gömen Jessica Ennis, 100 metre engelli yarışında söylenilenin aksine Sally Pearson’a rakip olmayacağını açıkladı.

Olimpik Stadyum’da koşulan yedinci yarışın sonunda heptatlonu altın madalyayla tamamlayan Ennis konuyla ilgili, “Heptatlondaki 100 metre engelliden sonra ciddi anlamda, bireysel 100 metre yarışına katılabileceğimi düşündüm. Ancak daha sonra vücudumun yorgun olduğuna ve dinlenmem gerektiğine kanaat getirdim. Heptatlondaki altın madalyam benim için mutluluktan daha fazlasını ifade ediyor” şeklinde konuştu.

Sözlerine devam eden 26 yaşındaki heptatlet, “Şu anda sadece anın tadını çıkartmak istiyorum. Ailemle biraz zaman geçirerek ufak bir ara vermeye ihtiyacım var. Olimpiyat Oyunları’na gelene kadar kendimi hazırlamam zor ve stresli oldu. Rahatlamak için ileriye bakıyorum” dedi.

eurosport'un haberine göre; 100 metre bireysel engelli yarışının favorisi Avustralyalı Sally Pearson, geçen ay Paris’te 12.40’lık dereceye imza atarak yılın en iyi derecesini elde etmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler