« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Jeneratör cezası

Denizlispor-F.Bahçe maçında elektrik kesilmesi nedeni ile oyunun 42 dakika durması nedeniyle, federasyon statüsü gereği ev sahibi takımına en az 20 bin lira para cezası verilecek.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME

DENİZLİSPOR-Fenerbahçe maçında şehir elektriğinin kesilmesi nedeni ile oyunun 42 dakika durması, ev sahibi ekibin Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine yol açtı.

Denizlispor, Futbol Federasyonu statasünün 2. maddesinde yer alan “Kulüpler, stadyumlarda elekrik kesintisi veya arızası halinde en geç 15 dakika içinde aydınlatmanın tam kapasite ile çalışmasını sağlayacak bir jeneratör bulundurmak zorundadır” maddesi gereği Disiplin Kurulu’na gönderilecek.
Çeşitli ihmalkarlıklar nedeni ile oyunun durmasına yol açan Denizlispor’un, Disiplin Kurulu tarafından 20 bin lira para cezasına çarptırılacağı öğrenildi.

İnceleme başladı

Bu arada elektrik arızasının giderilmesine katkı sağlayan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde görevli teknisyen Metin Uçak, “Kahvede maçı izliyordum. Denizlispor’da çalıştığımı bildikleri için yardımcı olmamı istediler. Şarteli tamir ederek vakit kaybetmemek için şebekeyi boşalttım. Elektriği jeneratöre verdim. Jeneratördeki elektriği de ayrı bir devre yaparak stat ışıklarının yanmasını sağladım” dedi.  Denizlispor Başkanı Ali İpek ise arızanın giderildiğini ve jeneratörün standartlara uygun olduğunu açıkladı. Öte yandan federasyon da arıza ile ilgili inceletme başlattı.


Bunları da Beğenebilirsiniz